ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

اعتصاب غذای درویش‌های زندانی ادامه دارد

اعتصاب ده تن از درویش‌های زندانی در زندان‌های اوین، رجایی‌شهر، نظام شیراز و مرکزی بندرعباس همچنان ادامه دارد.

اعتصاب ده تن از درویش‌های زندانی در زندان‌های اوین، رجایی‌شهر، نظام شیراز و مرکزی بندرعباس همچنان ادامه دارد.

به گزارش وب‌سایت مجذوبان نور، چند تن از این زندانیان از هفته قبل از حضور در سالن ملاقات خوداری و علاوه بر اعتصاب غذا اعتصاب ملاقات نیز کرده‌اند.

کسری نوری در زندان نظام شیراز و حمیدرضا مرادی، مصطفی دانشجو، امیر اسلامی، افشین کرم‌پور، امید بهروزی و مصطفی عبدی به ترتیب در روزهای ملاقات یکشنبه و دوشنبه از حضور در سالن ملاقات خودداری کردند.

 آنان خواهان بازگشت «دو تن از درویش های زندانی تبعید شده، فرشید یداللهی و رضا انتصاری همراه با سعید مدنی از زندان رجایی شهر به زندان اوین»، «اعزام بیماران به مراکز درمانی» و «رفع محدودیت‌های درمانی زندانیان» هستند.

این ده زندانی پیش از این اعلام کرده بودند در صورت عدم تحقق خواسته‌هایشان دست به اعتصاب خشک می‌زنند که پس از گفت‌وگوی پزشکان زندان و سایر زندانیان سیاسی تصمیم خود را به تاخیر انداختند.

به گفته یکی از اعضای خانواده عبدالغفور قلندری‌نژاد، یکی از درویش‌های اعتصاب‌کننده در زندان بندرعباس، به بند ۱۱ موسوم به بند ارشاد که بند نگهداری زندانیان سیاسی و امنیتی به شمار می رود منتقل شده است.

این زندانی از یازدهم اسفندماه سال جاری با عدم تودیع وثیقه از دادگاه انقلاب به زندان مرکزی بندرعباس منتقل شد و نزدیک به یک هفته را در قرنطینه این زندان گذرانده بود.

طی روزهای گذشته با اعلام اعتصاب درویش‌های زندانی، بیش از دوهزار نفر از دراویش سراسر کشور به منظور همدلی و حمایت از این زندانیان در مقابل زندان دست به اعتصاب غذا زدند و روزهای هفدهم و هجدهم اسفندماه مقابل دادستانی تهران تحصن کردند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • بابک

    درود و سپاس . خدا نگهدار درویشان و گزارشگر ارجمندباشد