ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

"وضعیت آبی ایران مناسب نيست"

جهانگير حبيبی، معاون حفاظت و

جهانگير حبيبی، معاون حفاظت و بهره‌برداری مديريت منابع آب ايران وضعيت آبی کشور را نامطلوب خواند.

بزرگ‌ کنید
زاينده‌رود خشک‌شده در اصفهان

به‌گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ايران (ایرنا)، جهانگير حبيبی گفت: "وضعيت آبی کشور با توجه به دوره خشکسالی و کاهش ميزان بارندگی‌ها، از لحاظ منابع آب وضعيت مناسبی نيست."

وی افزود: " آب زيرزمينی شرايط بسيار نامناسبی در کشور دارد و عمده دشت‌های کشور شرايط آبی آنها ممنوعه است و با همين شرايط نامناسب اضافه برداشت آب از آنها صورت می‌گيرد و شمار کمی از دشت‌های کشور نيز که برداشت آب در آنها آزاد است فاقد ظرفيت کافی برای برداشت و استحصال آب هستند."

به‌گفته وی در حوزه آب‌های سطحی نيز به دليل طولانی شدن مدت دوره خشکسالی و فقر منابع زيرزمينی از نظر حجم آب روان آب نيز کم شده است.

معاون حفاظت و بهره‌برداری مديريت منابع آب ايران تأکيد کرد که رشد شهری، توسعه کشور و نياز به آب و غذا و توليدات کشاورزی و صنعتی است و بايد با همين منابع محدود آبی نيازهای مردم و نيازهای توسعه‌ای کشور تأمين شود.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.