ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کارگران نساجی مقدم ۴ ماه حقوق معوقه دارند

نماینده کارگران کارخانه تولید پارچه

نماینده کارگران کارخانه تولید پارچه مقدم از تاخیر در پرداخت ۴ ماه دستمزد و حق عیدی بیش از ۲۰۰ کارگر این کارخانه خبر داد. او به خبرگزاری ایلنا گفته که مشکل مالی موجب شده که چهار ماه حقوق و عیدی پایان سال کارگران پرداخت نشود.

بزرگ‌ کنید
عکس از ارشیو

مصطفی محذب مدیر عامل کارخانه پارچه مقدم با تایید تعویق ۴ ماهه حقوق کارگران این کارخانه به ایلنا گفته است که این معوقه حقوقی مربوط به شش ماه از سال ۹۱ است که پرداخت دستمزد کارگران را به مرور به تاخیر انداخته است.

محذب گفته که  دو ماه از این حقوق معوقه در سال ۹۲ پرداخت شده و آخرین حقوق در آبان ماه واریز شده است.

خبرگزاری ایلنا می‌نویسد که کارخانه پارچه مقدم، اوایل انقلاب ۱۶۰۰ کارگر داشته که اینک به ۲۰۰ نفر رسیده‌اند.

به گفته یک کارگر قدیمی این کارخانه، حدود ۷۰۰ کارگر مقدم از سال ۸۰ به بعد بازنشسته شده‌اند و ۴۰ نفر نیز در مشمول بازنشستگی پیش از موعد شده‌اند اما به دلیل ناتوانی کارفرما در پرداخت سهم اضافه ۴ درصدی مشاغل سخت و زیان‌آور و عدم حمایت سازمان تامین اجتماعی، امکان بازنشستگی پیدا نکرده‌اند.

کارگر قدیمی مقدم گفته که علت کاهش نیرو در این کارخانه، سیاست‌های غلط دولت در واردات منسوجات و حذف یارانه‌های بخش تولید بوده است.

مدیر عامل نساجی مقدم در شهریور ۱۳۹۲ گفته بود که این کارخانه ۳ میلیارد تومان بدهی دارد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.