ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

به گفته مدیرعامل شرکت ساماندهی مشاغل شهر:

وجود موش‌های زنده‌خوار در تهران، شایعه است

مدیرعامل شرکت ساماندهی مشاغل شهر وجود موش‌های زنده‌خوار در پایتخت را نفی کرد و گفت موش‌های تهرانی از‌ نژاد بلژیکی هستند و سال‌هاست که در تهران دیده می‌شوند.

مدیرعامل شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران وجود موش‌های زنده‌خوار در پایتخت را نفی کرد و گفت موش‌های تهرانی از‌ نژاد بلژیکی هستند و سال‌هاست که در تهران دیده می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا قدیمی در حاشیه برنامه طرح کنترل مبارزه با جانوران مضر شهری، ضمن طرح این نکته گفت: «مباحثی که در این خصوص بیان شده از جمله تغییر‌نژاد این نوع موش‌ها، جمعیت و هزینه مبارزه با آن‌ها شایعه است. من نمی‌دانم منشاء انتشار خبری مبنی بر اینکه هر شهروند در ازای تحویل یک موش هزار تومان خواهد گرفت، از کجا است، اما واقعیت ندارد.»

در هفته های اخیر اخباری درباره موش های گوشتخوار در تهران منتشر شد. پیش از آن در روز دوازدهم بهمن ماه، خبرگزاری دانشجویان ایران، گزارشی درباره حمله موش های گوشتخوار به قبرستانی در روستای نجف آباد در استان خراسان منتشر کرده بود.

مدیرعامل شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران، درباره طرح ضربتی تشدید مبارزه با جانوران مضر شهری که از ابتدای اسفندماه آغاز شده است و تا پایان فروردین ماه ادامه دارد گفت: «ما بازدیدهای میدانی زیادی در پایتخت داشته‌ایم که این بازدید‌ها از نقاط جنوبی تهران از جمله شوش، راه آهن، میدان هروی و... شروع شده تا امروز که به میدان تجریش رسیده است.»

تا به امروز ۱۲ بازدید میدانی شبانه و ۱۲ بازدید روزانه از نقاط مختلف شهر تهران صورت گرفته است و گروه‌های فعال در زمینه مبارزه با افزایش موش و جانورهای مضر شهری، به صورت پیاده از محل‌های طعمه‌گذاری شده دیدار کرده‌اند و با نحوه «مبارزه تلفیقی با موش» آشنا شده‌اند.

رضا قدیمی، ارتقای سطح آگاهی شهروندان و آموزش اصنافی چون اغذیه‌فروشان، رستوران‌داران و میوه‌فروشان را از مهم‌ترین برنامه‌های این سازمان عنوان کرد. او گفت: «در هیچ کجای دنیا مرسوم نیست که تمام نقاط شهر را طعمه‌گذاری کنند، بلکه ما باید تولید زباله و مکان‌هایی که محل تجمع این جانوران است را ساماندهی کنیم.»

یکی دیگر از برنامه‌های مبارزه با موش در سال ۹۳ کاهش استفاده از سموم شیمیایی است. به گفته رضا قدیمی، شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران در سال جدید در تلاش است تا تمام طعمه‌های استفاده شده در مبارزه با موش، ارگانیک باشد و از مبارزه‌های تلفیقی استفاده شود.

مدیرعامل شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران وعده داده است که ظرف شش ماه اول سال ۹۳ شمار جانوران مضر شهری ۶۰ تا ۷۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

با یک مرکز علمی در خصوص آمار موش‌های ایران تفاهم‌نامه‌ای امضا شده است و بدین ترتیب، جمعیت آن‌ها در سه ماهه اول سال ۹۳ اعلام خواهم شد.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • ESI

    اگر حجاب داشته باشند   اشکالی .  نننننندارههه   .  لعنت بر دجال  !!؟؟