Share

هشام‌الدین حسین، سرپرست وزارت حمل و نقل مالزی اعلام کرد که با هیأت کارشناسان استرالیایی دیدار خواهد کرد تا ارتباط دو شیء دیده شده در تصاویر ماهواره‌ای با هواپیمای ناپدید شده خطوط هوایی مالزی را بررسی کنند.

چهار فروند هواپیمای نظامی به اقیانوس هند اعزام شدند تا در مورد دو شیء یافت شده در این اقیانوس تحقیق کنند.

چهار فروند هواپیمای نظامی به اقیانوس هند اعزام شدند تا در مورد دو شیء یافت شده در این اقیانوس تحقیق کنند.

به‌گزارش رویترز، سرپرست وزارت حمل و نقل مالزی از یافتن این سرنخ ابراز خوشحالی کرد.

تونی آبوت، نخست‌وزیر استرالیا به نمایندگان پارلمان این کشور گفته بود اشیائی در تصاویر ماهواره‌ای دیده شده که گمان می‌رود متعلق به هواپیمای اِم اچ ۳۷۰ شرکت هوایی مالزی باشد که دو هفته پیش با ۲۳۹ مسافر در مسیر مالزی به پکن ناپدید شد. وی اما تأکید کرد که اطمینانی به این موضوع نیست.

امروز پنج‌شنبه، ۲۹ اسفندماه (۲۰ مارس) چهار فروند هواپیمای نظامی به اقیانوس هند اعزام شدند تا در مورد دو شیء یافت شده در این اقیانوس تحقیق کنند.

سخنگوی گروه استرالیایی جست‌وجوی هواپیمای ناپدید شده گفت بررسی این موضوع می‌تواند چند روز طول بکشد.

دولت مالزی نیز برای یافتن هواپیمای ناپدیدشده، از دستگاه‌های اطلاعاتی جهان به‌ویژه اف.بی.آی، پلیس فدرال آمریکا، برای حل مسأله کمک خواسته است.

هواپیمای اِم اچ ۳۷۰ خطوط هواپیمایی مالزی، در نخستین ساعات روز شنبه، هشت مارس، در خلیج تایلند از رادارهای غیرنظامی محو شد، و حدود یک ساعت بعد رادار نظامی مالزی، آن را در غرب مالزی و در جنوب جزیره پوکه و در تنگه مالاکا ردیابی کرد. این آخرین ردی است که رادارهای مالزی به تنهایی توانستند از این هواپیما ارائه دهد.

Share