ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

خسرو کردپور به زندان تبريز منتقل شد

در آستانه نوروز خسرو کردپور،

در آستانه نوروز خسرو کردپور، فعال حقوق بشر و روزنامه‌نگار زندانی کُرد به زندان مرکزی تبريز منتقل شد.

مسعود و خسرو کردپور در مجموع به ۹ سال و شش ماه حبس تعزيری محکوم شده‌اند.

به‌گزارش آژانس خبری موکريان روز گذشته چهارشنبه ۲۸ اسفندماه، مأموران امنيتی خسرو کردپور، مديرمسئول اين آژانس خبری را به‌منظور اجرای حکم دادگاه بدوی، به زندان تبريز منتقل کردند.

بنا به این گزارش، انتقال اين روزنامه‌نگار بدون اطلاع وکلا و خانواده‌اش صورت گرفته و حتی اجازه جمع‌آوری وسايل شخصی را به او نداده‌اند.

خسرو کردپور بيش از يک سال بود که به همراه برادرش مسعود کردپور در بازداشت و زندان بودند.

این دو برادر اسفندماه سال ۱۳۹۱ توسط مأموران اداره اطلاعات مهاباد بازداشت شدند، بيش از ۴ ماه را در بازداشتگاه اداره اطلاعات مهاباد و اروميه بدون تفهيم اتهام و حق استفاده از وکيل در شرايط بازداشت موقت سپری کردند سپس در تيرماه سال جاری آنان را به زندان مرکزی مهاباد منتقل کردند.

خسرو و مسعود کردپور به اتهام ''اجتماع و تبانی و فعاليت تبليغی عليه نظام'' در مجموع به ۹ سال و شش ماه حبس تعزيری محکوم شدند.

خسرو کردپور در دادگاه بدوی برای اتهام فعاليت تبليغی عليه نظام به يک سال حبس، برای اتهام اجتماع و تبانی به پنج سال حبس تعزيری به همراه تبعيد در زندان تبريز و پس از پايان شش سال حبس به دو سال اقامت اجباری در کرمان محکوم شد.

وی در حال حاضر در بند قرنطينه زندان مرکزی تبريز نگهداری می‌شود و برادرش مسعود کردپور همچنان در زندان مرکزی مهاباد زندانی است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.