ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

امام جمعه سنی زاهدان خواهان آزادی مرزبانان ايرانی شد

مولوی عبدالحميد، امام جمعه اهل

مولوی عبدالحميد، امام جمعه اهل سنت زاهدان خواهان آزادی مرزبانان ايرانی از سوی گروه «جيش‌العدل» شد. او اقدام اعضای این گروه را محکوم کرد.

مولوی عبدالحميد: کار اشتباه و غلط جيش‌العدل محکوم است

مولوی عبدالحميد به خبرگزاری کار ايران، ايلنا، گفت: «خودمان عزادار مرحوم مولانا احمد بوديم که خبردار شديم يکی از مرزبانان اسير ايرانی نيز کشته شد و اين مسئله غم و اندوه ما را چند برابر کرد.»

گروه جيش‌العدل می‌گويد جمشيد دانايی‌فر يکی از پنج مرزبان را که به گروگان گرفته، اعدام کرده است.

امام جمعه اهل سنت زاهدان افزود: «اين سربازان از مرزهای کشور حفاظت می‌کردند و برای ما بسيار با ارزش هستند و سلامتی آنان نيز برای ما حائز اهميت است.»

وی گفت: «پيام ما به سردمداران اين گروه (جيش‌العدل) اين است که کار اشتباه و غلط آن‌ها محکوم است و نبايد با احساسات مردم بازی يا آن را تحريک کنند، اقدام به گروگان‌گيری به هر دليلی نادرست است و نبايد آن را ادامه داد.»

مولوی عبدالحميد خطاب به گروه جيش‌العدل گفت: «بايد از طريق گفت‌وگو مشکلات و ادعاهای خود را مطرح و از آن طريق به نتيجه رسيد نه اين‌که دست به اسلحه برد و مشکلات مردم منطقه را بيشتر کرد.»

به‌گفته وی «در حال حاضر در کشور فضای گفتمان حاکم شده و حرف همه گروه‌های موافق و مخالف شنيده و به آن پاسخ مقتضی داده می‌شود، به همين دليل نبايد دست به جنگ زد تا از اين طريق به خواسته‌ها و اهداف خود رسيد.»

پنج مرزبان ايرانی روز جمعه، ۱۸ بهمن ۱۳۹۲، در منطقه مرزی جکيگور استان سيستان و بلوچستان ناپديد شدند. پس از اين رويداد گروه جيش‌العدل با انتشار تصاويری در شبکه‌های اجتماعی مسئوليت ربودن اين سربازان را به عهده گرفت.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.