ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

تأمین امنیت مرزی سراوان به سپاه واگذار شد

خبرگزاری «فارس» به نقل از «سپاه نیوز» گزارش داد که مأموریت مرزبانی و تأمین امنیت مرزی منطقه سراوان، در استان سیستان و بلوچستان، به نیروی زمینی سپاه واگذار شده است.

خبرگزاری «فارس» به نقل از «سپاه نیوز»، وب‌سایت خبری روابط عمومی سپاه  پاسداران، گزارش داد که مأموریت مرزبانی و تأمین امنیت مرزی منطقه سراوان، در استان سیستان و بلوچستان، به نیروی زمینی سپاه واگذار شده است.

محمد علی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران (نفر دوم از راست)

به گزارش فارس، محمد علی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران، روز جمعه ۸ فروردین از «قرارگاه قدس» در نوار مرزی ایران و پاکستان بازدید کرده تا از آمادگی نیروهای آن برای اجرای مأموریت یاد شده مطلع شود.

فارس می‌نویسد، مأموریت سپاه  شامل ۳۰۰ کیلومتر از منطقه مرزی سراوان خواهد بود و این اقدام «شرایط را برای فعالیت‌های تروریستی و خرابکارانه معاندین و گروهک‌های تروریستی سخت کرده و ضریب امنیتی منطقه را با مشارکت و همکاری طوایف و مردم بومی ارتقاء خواهد داد.»

واگذاری امنیت مرزی سراوان به سپاه در حالی صورت گرفته که این نهاد نظامی در فاصله گروگان‌گیری مرزبانان در ۱۸ بهمن ۱۳۹۲ تا  ۳ فروردین ۱۳۹۳ که خبر کشته شدن جمشید دانایی‌فر منتشر شد، موضعی در باره گروه «جیش‌العدل» نگرفت.

خبرگزاری فارس پیش‌تر به نقل از روزنامه پاکستانی«امت» و از قول عبدالرئوف ریگی، سخنگوی جیش‌العدل، نوشته بود: «به مرور زمان روشن می‌شود که جیش‌العدل در ایران به سر می‌برد و مرزبانان گروگان گرفته شده در خاک ایران نگاهداری می‌شوند.»

نهادهای رسمی جمهوری اسلامی، از جمله سپاه پاسداران،  پس از دستگیری و اعدام عبدالمالک ریگی، رهبر گروه مسلح «جندالله» در سال ۱۳۸۸، ادعا کرده بودند که مناطق مرزی شرقی را از «گروه‌های تروریستی» پاک‌سازی کرده‌اند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • mehran

    باید منتظر اعدام و دستگیری و سررکوب بیشتر بود؟