ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

«عربستان ربايش مرزبانان ايرانی را مديريت می‌کند»

منصور حقيقت پور، نايب رئيس

منصور حقيقت پور، نايب رئيس کميسيون امنيت ملی و سياست خارجی مجلس ایران، شنبه ۹ فروردين گفت که عربستان سعودی ربايش مرزبانان ايرانی را مديريت می‌کند.

روابط دولت‌های ایران و عربستان بر سر جنگ داخلی سوریه و مسائل بحرین نیز دچار بحران است

به گزارش خبرگزاری مجلس شورای اسلامی، حقيقت پور انفجار سفارت ايران در لبنان، گروگان گيری ديپلما‌ت‌های ايرانی در يمن و ربايش مرزبانان ايرانی را نيز «سناريوهايی سلسسله‌وار» دانست که عربستان آن‌ها را مديريت می‌کند.

پنج مرزبان ایرانی روز جمعه، ۱۸ بهمن ۱۳۹۲، در منطقه مرزی جکیگور استان سیستان و بلوچستان ناپدید شدند. گروه «جیش‌العدل» که مسئولیت این گروگانگیری را پذیرفته بود، شامگاه یکشنبه، سوم فروردین‌ماه، اعلام کرد که جمشید دانایی‌‌فر را اعدام کرده است. مقامات ایرانی این خبر را تأیید کرده‌اند.

نایب رئیس کمسیون امنیت ملی مجلس همچنین با اشاره به ماجرای انفجار سفارت ايران در لبنان افزود که ارتباطات و مکالمه‌های بی‌سيم ماجد الماجد با بندر بن السلطان،  مسئول اطلاعات وقت عربستان، نشان می‌دهند که ماجد هم از آن کشور فرمان گرفته بود.

حقيقت‌پور در اين مصاحبه علت «کشتن شتابزده» ماجد را نيز افشای مکالمه‌ای عنوان کرد که در آن مسئول اطلاعات وقت عربستان به وی می گويد:  «ماشين‌ها آماده است! بيا آن‌ها را ببر.»

ماجد الماجد، اهل عربستان سعودی، رهبر گروه تروريستی «عبدالله عزام» بود که مسئوليت دو انفجار در ۲۸ آبان‌ماه  مقابل سفارت ايران در بيروت را بر عهده گرفت. یکی از این انفجارها انتحاری و دیگری با خودرویی بمب‌گذاری شده بود.

در انفجارها ۲۵ نفر، از جمله ابراهيم انصاری، رايزن فرهنگی ايران در لبنان، کشته و بيش از ۱۵۰ تن زخمی شدند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • farid

  در واکنش به تمدید شدن مأموریت احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور ایران، سخنگوی کمیسیون سیاست خارجی مجلس، احمد شهید را «عامل صهیونیست‌ها و سازمان سیا» خواند.! حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، به ایرنا گفته است که شورای حقوق بشر سازمان ملل با تمدید مأموریت احمد شهید به دنبال «بهانه تراشی علیه ایران» است.

 • بهنام

  توهم دائی جان ناپلئونی دست بردار نیست . اون از رهبر متوهم که همه مسائل را کار دشمن خارجی میپندارد و این هم از به اصطلاح نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس که توهم زده شده است .

 • بهنام

  اوهم دائی جان ناپلئونی دست بردار نیست . اون از رهبر متوهم که همه مسائل را کار دشمن خارجی میپندارد و این هم از به اصطلاح نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس که توهم زده شده است .

 • mehran

  حمایت از مرزبانان؛ ضرب و شتم شدید فعال مدنی محمد نوری زاد از ضرب و شتم شدید امین احمدیان، همسر بهاره هدایت (دانشجوی زندانی) در مقابل سفارت پاکستان خبر داده است. محمد نوری زاد در صفحه فیس بوک خود با اشاره به جلوگیری از برگزاری تجمع در مقابل سفارت پاکستان و دستگیری عده ای از حاضران نوشته است: پنجشنبه، همه ما را آزاد کردند الا همین امین احمدی را. که در بازداشتگاه تا خورده بود کتکش زده بودند. صرفاً بخاطر این که بعد از رفتن ما اعتراض کرده بود به طرز رفتار یکی از مأموران. نوری زاد در مطلب خود تصریح کرده: به مامور خاطی گفتم شما ستار بهشتی را همینجوری زدید و کشتید؟ که مأمور برگشت و با گستاخی گفت: مگر آب از آب تکان خورد؟ !