ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

حمله به کاروان «آیساف» در ولایت زابل افغانستان

انفجار در مسیر حرکت واحدهای

انفجار در مسیر حرکت واحدهای نظامی بین‌المللی مستقر در افغانستان، جان سربازی رومانیایی را گرفت. یک عامل انتحاری با خودروی حامل مواد منفجره خود را به کاروان نیروهای آیساف کوبیده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این حمله پیش از ظهر یکشنبه ۳۰ مارس در راه کلات واقع در ولایت زابل صورت گرفته و سه سرباز خارجی و چهار غیرنظامی افغان را نیز زخمی کرده است.

ماموریت نیروهای بین‌المللی کمک به امنیت افغانستان، آیساف، در آن کشور در سال ۲۰۱۴ به پایان می‌رسد. هنوز روشن نیست که آموزش و پشتیبانی امنیتی نیروهای مسلح داخلی افغانستان چگونه ادامه خواهد یافت.

روز شنبه ۲۹ مارس نیز حمله‌ای به دفتر کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان انجام شد که چند ساعت به طول انجامید و با کشته شدن مهاجمان پایان گرفت.

طالبان علیه انتخابات ریاست جمهوری افغانستان  که روز یکشنبه (۱۶ فروردین/۶ آوریل) انجام می‌شود، اعلان جنگ کرده و آن را فرمایشی خوانده است.

ستیزه‌جویان طالبان تهدید کرده‌اند که با حمله‌های مسلحانه، بمب‌گذاری و ترور هرکاری را برای اخلال در برگزاری انتخابات انجام خواهند داد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.