ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کارگران خانوادگی کوره‌پزخانه‌ها در روز ۱۵ ساعت کار می‌کنند

علی حسينيان، دبير انجمن صنفی

علی حسينيان، دبير انجمن صنفی کارگران کوره‌پزخانه‌های استان تهران، اعلام کرد که کارگران فصلی کوره‌پزخانه‌ها همراه با خانواده‌شان در روز ۱۵ ساعت کار می‌کنند.

به‌گزارش خبرگزاری کار ایران، ایلنا، علی حسينيان گفت: «کارگرانی که به‌صورت خانوادگی با عناوين شغلی قالب‌دار، قالب‌کش، گل‌ساز و بار جمع‌کن از استان‌های خراسان، کردستان و... به تهران کوچ می‌کنند تا به‌عنوان کارگر فصلی در کوره‌پزخانه‌ها مشغول شوند، روزانه بيش از ۱۵ ساعت کار می‌کنند.»

به‌گفته وی کارگران فصلی کارمزد هستند و در چهار تا پنج ماهی که در کوره‌پزخانه‌ها مشغولند، مجبورند به اين شيوه کار کنند تا مخارج ماه‌های بيکاری‌شان تأمين شود.

حسینیان افزود: «کارگران آتش‌کار که از استان‌های آذربايجان شرقی، آذربايجان غربی و همدان به تهران کوچ می‌کنند تا به‌عنوان کارگر دائم در کوره‌پزخانه‌ها مشغول شوند شرايط کاری بهتری دارند.»

بهمن‌ماه گذشته جعفر معصومی اصل، از فعالان صنفی کارگران کوره‌پزخانه، ‏گفته بود کارگران شاغل در کوره‌پزخانه‌ها از ميزان دستمزدی که هر ساله شورای عالی کار تعیین می‌کند ناراضی بوده و اين مبلغ را تأمين‌کننده مايحتاج زندگی خود نمی‌دانند.

وی افزوده بود دستمزد فعلی جوابگوی هزينه‌های اوليه زندگی کارگران کوره‌پزخانه‌ها نيست.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر چاپ کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟ به اندازه یک فنجان چای برای یک گزارشگر می‌توانید کمک برسانید!

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.