ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

روزنامه‌نگاران اعتصابی مصر خواستار حفاظت شدند

این اعتصاب پس از آن آغاز شد که یک هفته پیش، یک روزنامه‌نگار جوان در حالی که خبر درگیری و اعتراض حامیان اخوان‌‌المسلمین را پوشش می‌داد، کشته شد.

روز جمعه چهارم آوریل، ده‌ها تن از خبرنگاران و عکاسان مصری در محل سندیکای روزنامه‌نگاران در مرکز شهر قاهره، با حمل پلاکارد‌هایی شعار می‌دادند «کشتن روزنامه‌نگاران را متوقف کنید».

بزرگ‌ کنید
روزنامه‌نگاران مصری در سه‌ سال پرآشوب گذشته تلفات زیادی داشته‌اند

این اعتصاب پس از آن آغاز شد که یک هفته پیش، یک روزنامه‌نگار جوان درحالی کشته شد که خبر اعتراض و درگیری حامیان گروه اسلامی «اخوان‌‌المسلمین» را پوشش می‌داد.

حکومت مصر اخوان‌‌المسلمین را گروه تروریستی اعلام کرده است.

 به گزارش خبرگزاری آسوشیتد‌پرس، روزنامه‌نگاران مصری در سه‌ سال پرآشوب گذشته تلفات زیادی داشته‌اند و گاهی به عنوان بخشی از سرکوب مخالفان هدف مقام‌های مسئول قرار گرفته‌اند.

در طول این مدت ده‌ها تن از روزنامه‌نگاران مصری زندانی شده‌اند.

بزرگ‌ کنید
خبرنگاران الجزیره به "نشر اکاذیب" و "اخلال در امنیت ملی" مصر متهم شده‌اند

در اواخر ماه دسامبر سال گذشته نیز خبرنگاران الجزیره برای آنچه همدلی با اخوان المسلمین در جریان سرنگونی محمد مرسی، رئیس جمهوری پیشین این کشور انگاشته می‌شد، بازداشت و محاکمه شدند.

این خبرنگاران به "نشر اکاذیب" و "اخلال در امنیت ملی" مصر متهم شده‌اند.

در اواسط ماه ژانویه بیش از ۴۰ روزنامه‌نگار و سردبیر رسانه‌ها با امضای بیانیه‌ای خواستار آزادی فوری روزنامه‎نگاران بازداشتی شده بودند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • آرمان شهر | Armanshahr| بنیاد آرمان شهر | هفت روزنامه بین المللی- شماره 43

    […] روزنامه‌نگاران اعتصابی خواستار حفاظت شدند مصر تصویب قانون مبارزه با تروریسم بحرین تظاهرات […]