ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

فرش قرمز حقوق بشر در برلین برای آزادی بهائیان زندانی

در شهر برلین در آلمان مراسم «فرش قرمز حقوق بشر» با شعار «حقوق بشر برای همه» و برای آزادی بهائیان زندانی در ایران برگزار شد.

در شهر برلین در آلمان مراسم «فرش قرمز حقوق بشر» با شعار «حقوق بشر برای همه» و برای آزادی بهائیان زندانی در ایران برگزار شد.

فرش قرمز حقوق بشر در برلین برای آزادی بهائیان زندانی

مراسم «فرش قرمز حقوق بشر» با شعار «حقوق بشر برای همه»، شنبه، ۱۶ فروردین (۵ آوریل) در برلین، پایتخت آلمان برگزار شد.

«فرش قرمز» در اعتراض به تبعیض‌های اجتماعی نسبت به بهائیان در ایران در برلین گسترده شده است. برگزارکنندگان این مراسم همچنین خواهان آزادی هفت مدیر جامعه بهایی ایران شده‌اند.

۲۰ سال زندان برای مدیران جامعه بهایی

ابتدا مهوش ثابت، یکی از اعضای حلقه هفت نفره مدیران جامعه بهایی در اسفند ماه ۱۳۸۶ بازداشت شد و سپس در ۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۷ شش تن دیگر از اعضای این حلقه به نام‌های فریبا کمال آبادی، جمال الدین خانجانی، عفیف نعیمی، سعید رضایی، بهروز توکلی و وحید تیزفهم بازداشت شدند.

کمیسیون بین‌المللی آزادی ادیان در ایالت متحده آمریکا و همچنین آمریکا، کانادا و اتحادیه اروپا بازداشت هفت مدیر جامعه بهایی را محکوم کرده‌اند. شیرین عبادی، برنده جایزه نوبل صلح وکالت این هفت تن را به عهده داشت، اما دفتر وکالت او را بستند و خانم عبادی را هم مجبور به ترک ایران کردند.

حلقه هفت نفره «یاران ایران» به ۲۰ سال زندان محکوم شدند و بهائیان «مرتد و بدعت‌گذار» خوانده می‌شوند.

سیمین فهندژ، سخنگوی جامعه بهایی ایران در ژنو، درباره این احکام به «رادیو زمانه» گفته است: «۲۰ سال حکمی که به مدیران جامعه بهایی داده شده، با توجه به بالا بودن سنشان، بسیار زیاد و طولانی‌ است. به طور مثال آقای جمال‌الدین خانجانی ۸۰ سال سن دارد و از پنج سال پیش تاکنون در زندان به‌سر می‌برد و هنوز ۱۵ سال دیگر از حکم‌شان باقی مانده.»

«فرش قرمز حقوق بشر»

اکنون برگزارکنندگان مراسم «فرش قرمز حقوق بشر» در برلین خواهان آزادی این هفت مدیر جامعه بهایی شده‌اند.

مراسم «فرش قرمز حقوق بشر» در برلین به سادگی برگزار شد. تصویر هفت زندانی بهایی روی تابلوی سفید رنگی، در کنار شعار «حقوق بشر برای همه» نصب شده بود. رهگذران به شکلی که در جشنواره‌های سینمایی مرسوم است، از فرش قرمز عبور می‌کردند و پشت به این تابلو عکس می‌گرفتند. آن‌ها با این‌کار همبستگی خودشان را با زندانیان بهایی نشان می‌دادند. عکس‌های این مراسم در سایت «فرش قرمز حقوق بشر» منتشر خواهند شد.

در این مراسم گروهی از بهائیان، حامیان حقوق بشر و شهروندان برلین شرکت کردند و به صورت نمادین مخالفت‌شان را  با نقض حقوق اقلیت‌های دینی در ایران نشان دادند.

این مراسم در سکوت و بدون در دست داشتن پلاکاردهای اعتراضی برگزار شد.

گالری عکس:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • farid

    دو زن جوان بهايی در مشهد روانه زندان شدند خبرگزاری هرانا – صبح روز یکشنبه ۱۰ فروردین ماه ماموران وزارت اطلاعات دو شهروند بهایی ساکن مشهد به نامهای «نواخلوصی» و «نیکا خلوصی» بازداشت شدند. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح روز یک شنبه ۱۰ فروردین ماه ماموران وزارت اطلاعات در مشهد به منزل «نوا خلوصی» شهروند بهایی ساکن مشهد مراجعه کرده و نامبرده را بازداشت نمودند. در همین روز، ماموران وزارت اطلاعات، خواهر وی به نام «نیکا خلوصی» را که همراه مادر و پدرش برای مسافرت نوروزی در شهر بابلسر بسر میبرده است را هم بازداشت می‌کنند. یاداوری می‌شود، به حکم دادگاه انقلاب مشهد این دو خواهر بهایی به اتهام تبلیغ علیه نظام و عضویت در تشکیلات بهایی به حبس تعزیری محکوم شده‌اند که طبق حکم مزبور «نیکا خلوصی» به شش سال حبس !! و «نوا خلوصی» به ۴ سال و نیم !! حبس تعزیری محکوم می‌باشند