ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

مرزبانان آزاد شده به ايران وارد شدند

چهار مرزبان ايرانی که توسط گروه جيش العدل ربوده شده بودند،‌ يکشنبه ۱۷ فروردين از منطقه مرزی افغانستان و پاکستان به ايران بازگشتند. جيش‌العدل از ميان اين پنج مرزبان، جمشيد دانايی‌فر را اعدام کرده بود.

چهار مرزبان ايرانی که توسط گروه جيش العدل ربوده شده بودند،‌ يکشنبه ۱۷ فروردين از منطقه مرزی افغانستان و پاکستان به ايران بازگشتند. جيش‌العدل از ميان اين پنج مرزبان، جمشيد دانايی‌فر را اعدام کرده بود.

مرزبانان ایرانی لحظاتی پیش از آزادی

حسن روحانی رئیس جمهور ایران در پیام خود به مناسبت آزادی چهار مرزبان ایرانی اعلام کرده ایران سرنوشت گروهبان جمشید دانایی‌فر را پیگیری خواهد کرد.

در همین حال علی اوسط هاشمی، استاندار سیستان و بلوچستان گفت که آزادسازی مرزبانان ایرانی بدون مشاورت کشور پاکستان و با یارگیری های منطقه ای و محلی انجام شده و پاکستان باید در قبال تعیین سرنوشت گروهبان جمشید دانایی فر پاسخگو باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر عبدالرضا رحمانی فضلی، وزير کشور با انتشار پيامی، آزادی مرزبانان ربوده شده و ورود آنان به کشور را تاييد کرده است.

پيش‌تر گروه «جيش‌العدل» به شبکه خبری «العربيه» اطلاع داده بود که اين مرزبانان را آزاد کرده است. العربيه جمعه، ۱۵ فروردين، اين خبر را به نقل از عبدالرئوف ريگی، سخنگوی اين گروه مسلح، طی گفت‌وگويی از طريق «اسکايپ» منتشر کرد.

روابط عمومی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ايران نيز ضمن تاييد ورود مرزبانان ايرانی در بيانيه‌ای گفته "وزارت اطلاعات، وظيفه خود می‌داند از همه مسئولان، نهادها و دستگاه‌های اجرايی و به ويژه، مساعی مديران، علما و بزرگان استان مقاوم سيستان و بلوچستان" تشکر می‌کند.

در روزهای گذشته خبرهايی در باره ميانجی‌گری مولوی عبدالحمید (نفر وسط) و «بزرگان محلی» برای آزادی مرزبانان منتشر شده بود

ديروز مولوی عبدالحميد، امام جمعه اهل سنت زاهدان گفته بود: «ممکن است مرزبانان تا فردا (يکشنبه ۱۷ فروردين) به خاک ايران برسند». مولوی عبدالحميد در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا) تاکيد کرده بود که هم‌اکنون مرزبانان در دست «خودی‌ها» هستند.

رامين حضرتی، سجاد زاهانی، محمد نظامی، جمشيد تيموری و جمشيد دانايی‌فر پنج مرزبان ايرانی هستند که ۱۸ بهمن سال ۱۳۹۲ در مرز جيکگور استان سيستان و بلوچستان توسط گروه جيش‌العدل که می‌گويد برای دفاع از حقوق اقليت سنی مبارزه می‌کند، ربوده شدند.

ran Soldiers Saravan
مقامات ايران انجام هر معامله‌ای با گروه جيش العدل را برای آزادی گروگان‌ها رد کرده‌اند

مولوی عبدالحميد ديروز اعلام کرده بود که جسد جمشيد دانايی‌فر که به دست گروه جيش‌العدل کشته شده بود، به همراه اين گروه نبوده است.

ديروز ايوب حضرتی، برادر يکی از مرزبانان ربوده شده نيز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس گفته بود: برادرش رامين حضرتی طی تماس تلفنی از افغانستان از سلامتی کامل خود به همراه سه مرزبان ديگر خبر داده است. وی افزود: «براساس اظهارات برادرم قرار است تا آن‌ها فردا (يکشنبه) به وطن بازگردند».

تاکنون مقامات ايران انجام هر معامله‌ای با گروه جيش العدل را برای آزادی گروگان‌ها رد کرده‌اند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • یک کاربر ساده

    مشتی خشک مغز وحشی که مبارزه با بی‌ عدالتی و تبعیض قومی را با جنایت و انتقام جویی از یک مرزبان عادی در کوهپایه‌های مرزی اشتباه فهمیده اند را باید افشا کرد.نقش دولت و دستگاه امنیتی‌ روان پریش پاکستان و دلار نفتی‌ سعودی‌ها در جنگ قدرت با حکومت شیعی ایران کاملاً مشهود است، در این میا‌‌ن افراد بی‌ گناه، قربانی اهداف و منافع سیاسی عدّه ایی سودجو و فرصت طلب هستند.