ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ناصر گیتی‌جاه، بازیگر مجموعه «مراد برقی» درگذشت

ناصر گیتی‌جاه، بازیگر مجموعه تلویزیونی «مراد برقی» در اثر سکته قلبی در بیمارستان دی در تهران درگذشت.

ناصر گیتی‌جاه، بازیگر مجموعه تلویزیونی «مراد برقی» شامگاه سه‌شنبه ۱۹ فروردین (۸ آوریل) در اثر سکته قلبی در بیمارستان دی در تهران درگذشت. او هنگام مرگ ۷۹ سال داشت.

ناصر گیتی‌جاه بازیگر مجموعه خاطره‌انگیز «مراد برقی»

به گزارش خبرگزاری «مهر»، همسر این بازیگر فقید مایل است که او در قطعه هنرمندان دفن شود. این موضوع در دست بررسی است و مراحل اداری آن که طی شود، تاریخ خاکسپاری هم اعلام خواهد شد.

ناصر گیتی‌جاه به خاطر بازی در فیلم «خوابم می‌آد»، ساخته رضا عطاران، دیپلم افتخار سی‌امین جشنواه فیلم فجر را به دست آورد.

ناصر گیتی‌جاه فعالیت‌های هنری‌اش را در سال ۱۳۳۷ با «جامعه باربد» و تلویزیون ملی و اجرای نمایش زنده آغاز کرد.

او با فیلم «پستچی» به کارگردانی رفیع حالتی در سال ۱۳۴۰ وارد سینما شد. از فیلم‌هایی که او در آن‌ها نقش‌آفرینی کرده می‌توان به «پنجمین سوار سرنوشت»، «راه دوم»، «خط پایان»، «تنوره دیو»، «یوزپلنگ»، «مدرک‌ جرم»، «مکافات»، «خواستگاری»، «پنجاه و سه نفر»، «قافله» و «خوابم می‌آد» اشاره کرد.

«سه یار دبستانی»، «گدایان خوشبخت»، «خسرو و شیرین»، «ملوانان»، «حاکم یک روزه»، «بیژن و منیژه» و «رستم و سهراب» از نمایش‌هایی‌اند که گیتی جاه در آن‌ها بازی کرده است.

از مجموعه‌های تلویزیونی که او در آن‌ها به ایفای نقش پرداخته، می‌توان به «خانه به دوش»، «خاله سارا»، «مش خیرالله و صندوقچه اسرار»، «نیمه پنهان ماه»، «همسایه‌ها»، «خداحافظ بچه» و «پهلوانان نمی‌میرند» اشاره کرد. از میان این مجموعه‌های تلویزیونی «خانه‌به‌دوش» که مردم آن را بیشتر به نام «مراد برقی» می‌شناسند، در سال‌های پیش از انقلاب بسیار موفق بود و هنوز هم بییندگانی دارد.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.