ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

فردین، سلطان همیشگی قلب‌ها

به مناسبت سالگرد درگذشت محمدعلی فردین، اسطوره ی سینمای ایران با چند نفر گفت‌وگویی داشتیم.

بزرگ‌ کنید

١٨ فرودین سالگرد درگذشت فردین، بازیگر محبوب سینمای ایران بود. جایگاه او در مقایسه با بازیگران دیگرهنوز جایگاهی استثنایی است. فردین به اندازه‌ای بین مردم محبوب شد که او را سلطان قلب‌ها هم خطاب می کنند. بعضی هم می گویند، فردین مرده، اما یادش زنده است. جوانمردی، معرفت، فروتنی، انسان دوستی و صداقت ویژگی‌هایی والا بودند که در کاراکتر سینمایی فردین جمع شدند و او را به شخصیت محبوب چند نسل تبدیل کرد.
محمدعلی فردین ۱۵ بهمن ١٣٠٩در تهران متولد شد و ١٨ فروردین ١٣٧٩ زندگی را بدرود گفت. او کشتی گیر، بازیگر، کارگردان و تهیه‌کننده سینما بود و از سال ١٣٣٨ فعالیت هنری خود را آغاز کرد. برفراز آسمان‌ها، آخرین فیلمی بود که فردین در آن درخشید. این فیلم پیش از انقلاب ۵۷ به کارگردانی و تهیه‌کنندگی فردین ساخته شد.
به مناسبت سالگرد درگذشت فردین در این برنامه با چند نفر درباره او گفت‌وگو کرده‌ایم.

فایل صوتی را بشنوید.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • حماسه ایرانی

    با درود، متشکر برای این مصاحبه ها، اول این گفتگو کسی می گوید باید این بخشندگی و مهربانی را داشته باشیم. می خواهم پاسخی به ایشان داده باشم. اول اینکه آن اسطوره ی تمام دوران، دیگر نیست که مهربانی بکارش بیاید. دوم اینکه مگر صفات فوق العاده او را باید بخشید!! او نیازی به این بخشایش شما هم ندارد. او یک بار که از او معذرت خواهی خواسته بودند، گفته بود شما باید از ما معذرت بخواهید نه ما از شما. او باید این جماعت بی هنر و بی همه چیز (بخاطر دارم که پدرم از این فحش بدتر نمی شناخت) را می بخشید که البته از دریای بخشایش او بعید هم نیست که آنها را بخشیده باشد. او که نماد خوبی و زیبایی در عصری بود که فساد و اختلاس و صیغه و.... سکه روز نبود. او که شاعری در اندازه ی فروغ فرخزاد می گوید: چقدر سینمای فردین خوب است و کسی می آید و سینمای فردین را تقسیم می کند. کسی آمد و سینمای فردین را تعطیل کرد و همه چیزهای خوب را با آن. من از فردین انسانیت، تحت تاثیر رنج دیگران قرارگرفتن، کمک به همنوع را آموختم و بعد از انقلاب چیز مهمتری را آموختم و آن سرفرود نیاوردن در مقابل قدرت بود. درود بر او و خاطره اش گرامی. امروز اگر فروغ زند بود، شعری می سرود با مطلع: خدا حافظ فردین

  • حماسه ایرانی

    فردین زنده است چرا که در قلب مردم امتداد دارد. مرده آن است که نامش به نکویی نبرند. خاطره اش گرامی و جاودان باد

  • حامد

    دوست گرامی ، آخرین فیلم مرحوم فردین "برزخی ها" بود که در سال 61 توسط ایرج قادری ساخته شد. ناصر ملک مطیعی و سعید راد هم در این فیلم نقش ایفا کردند.