ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

هشت نماينده اصفهان خواهان جلوگيری از دفن پیکر ريچارد فرای در اين شهر شدند

هشت تن از نمايندگان استان

هشت تن از نمايندگان استان اصفهان در مجلس ایران، در اعتراض به خبر دفن پیکر ريچارد فرای، ایران‌شناس آمریکایی در اين استان به حسن روحانی، رئيس‌جمهوری ایران نامه نوشتند.

جنجال دفن پیکر ریچارد فرای در ایران همچنان ادامه دارد

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ايسنا، این نمایندگان اصفهان حسن روحانی را به «فضای فرهنگی و اعتقادی و سياسی اصفهان و طرح اين موضوع در اجتماعات مذهبی» توجه داده و گفته‌اند دفن پیکر ريچارد فرای در شهر اصفهان «غیرت دینی و ملی مردم» را «جریحه‌دار» می‌کند.

ریچارد نلسون فرای، ایران‌شناس و شرق‌شناس آمریکایی هفتم فروردین‌ماه سال جاری در ۹۴ سالگی در شهر بوستون درگذشت. او به دلیل علاقه‌اش به ایران وصیت کرده است که در کنار زاینده‌رود دفن شود. اما عده‌ای او را به جاسوسی برای آمریکا متهم کرده‌اند و با اجرای وصیت او مخالف‌اند.

نمايندگان استان اصفهان در مجلس دفن پیکر ریچارد فرای در اصفهان را «ننگ دیپلماتیک» عنوان کرده و از حسن روحانی خواسته‌اند که به سه وزارتخانه خارجه، اطلاعات و ميراث فرهنگی دستور دهد تن به اين کار ندهند.

آن‌ها در نامه خود به روحانی افزوده‌اند در غیر این‌صورت «با عکس‌العمل شديد کنترل‌نشده مردمی مواجه خواهيد شد.»

احمد سالک، حسين‌علی حاجی‌دليگانی، حسن کامران، مجيد منصوری، علی ايران‌پور، موسوی لارگانی، نيره اخوان و حميدرضا فولادگر امضاکنندگان این نامه هستند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • آذران

    به خدا ایران دشمنی بدتر ، فرومایه تر و کینه توز تر از این حاکمان ندارد

  • بهنام

    اینها که اسم خود را نماینده گذاشته اند و در حقیقت نماینده واقعی مردم نیستند و اکثرآ بیش از چندین دوره متوالی در مجلس جا خوش کرده اند و از امتیازات و رانتهای بیشماری بهره برده اند ، چرا در زمان دولت کوتوله سیاسی هیچ اعتراضی با موافقتنامه او مبنی بر دفن پیکر ریچارد فرای در اصفهان نکردند ؟ همه اینها دروغگویان و فریبکارانی بیش نیستند ، تا دیروز مانند مگسانی گرد شیرینی دور احمدی نژاد بودند و امروز با دوری از او و نظراتش میخواهند خود را تطهیر کنند ، که البته با آب زمزم هم قابل تطهیر نیستند . نیرنگ و فریب و دغل بازی دیگر بس است ، شچاعانه حقیقت را به مردم بگوئید و برای چند روز زندگی دنیوی و ترس از اینکه از غافله مزدوری عقب بمانید حقه بازی و فریبکاری نکنید ، چون چهره واقعی و ننگین شما مدتهاست برای مردم شناخته شده است .

  • Peyman

    یقینا این فرد از صد تا نماینده به اصطلاح مردمی از فرهنگ ایرانی بیشتر می فهمیده است.