ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

فروش اراضی کاخ شمس پهلوی منتفی شد

علی فرهادی، دادستان عمومی و

علی فرهادی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کرج، اعلام کرد که شورای عالی شهرسازی با تغییر کاربری اراضی کاخ مروارید، کاخ شمس پهلوی، مخالفت کرده است.

بزرگ‌ کنید
کاخ مرواردید در مهرشهر کرج

به‌گزارش خبرگزاری مهر، دادستان عمومی کرج ضمن اعلام این خبر گفت: «اميدواريم در سال  ۹۳ در اين مجموعه به روی علاقمندان به تاريخ و ميراث ماندگار ايران باز شود.»

کاخ مرواريد در مهرشهر کرج متعلق به شمس پهلوی، خواهر آخرين پادشاه ايران بود. اين کاخ پس از انقلاب و خروج خانواده سلطنتی مصادره شد و در اختيار بنياد مستضعفان قرار گرفت.

خبرگزاری مهر اسفندماه سال گذشته خبر داد که این کاخ توسط بنياد مستضعفان به مبلغ ۷۰ ميليارد ريال فروخته شد و نهادی که آن را خريده  قصد دارد در فضاها و محوطه اطراف کاخ بيش از ۷۰۰۰ واحد مسکونی بنا کند.

این خبرگزاری ابتدا به «نظامی» بودن نهاد خريدار اين کاخ اشاره کرد، اما بعد متن خبر را تغيير داد و «نهاد نظامی» به «يک ارگان» تبديل شد.

فروش این کاخ که از سوی سازمان ميراث فرهنگی جزو آثار ملی در ایران به ثبت رسيده، با اعتراض این سازمان و همچنين برخی از حقوق‌دانان  روبه‌رو بود.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • عطار

    دلسوزان و مسئولان اسلام عزیز و نظام پربرکت ولایت فقیه فکر و برنامه بهتری برایش دارند.