ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

رئیس قوه قضائیه: اهميتی به سخنان حقوق بشری غربی‌ها نمی‌دهيم

صادق لاريجانی، رئیس قوه قضائیه

صادق لاريجانی، رئیس قوه قضائیه ایران، بار دیگر قطعنامه‌های حقوق بشری اتحاديه اروپا و کشورهای غربی را به باد انتقاد گرفت و گفت: «آن‌ها نسخه می‌دهند قصاص در ايران متوقف شود و خواستار آزادی همجنس‌بازی هستند، اما بدانند اهميتی به آن‌ها نمی‌دهيم.»

به گزارش خبرگزاری مهر، صادق لاريجانی روز يکشنبه ۳۱ فروردین‌ماه گفت: «در چند ماه اخير هجمه‌هايی درباره حقوق بشر از سوی اتحاديه اروپا، وزارت خارجه انگليس و آمريکا عليه کشور ما آغاز شده است که ما می‌گوييم برای خودشان بحث می‌کنند چراکه اقدامات ما مبنايی است. آن‌ها اعلام می‌کنند که چرا در ايران اعدام وجود دارد که ما در پاسخ می‌گوييم که بخشی از آن ناشی از قصاص است که حق است.»

وی با بیان این‌که «حرف‌هايی که اين افراد می‌زنند فريبنده است که می گويند با اعدام و خشونت مخالفيم»، افزود: «غربی‌ها خيال می‌کنند ما اهميتی به آن‌ها می‌دهيم اما ما می‌گوييم شماها چه کسانی هستيد که در مقابل حق تعالی اين‌گونه سخن می گوييد، آن‌ها در نگاه موحدان کسی نيستند.»

رئيس قوه قضائيه ایران به اعلاميه جهانی حقوق بشر اشاره کرد و گفت: «در مقدمه اين اعلاميه بحث کرامت انسانی مطرح شده است. کسی می‌تواند در اين خصوص صحبت کند که خالق انسان باشد و قرآن انسان را می‌شناسد. شما انسان ديگری را تحويل می دهيد.»

صادق لاریجانی پیش از این نیز بارها قطعنامه‌ها علیه نقض حقوق بشر در ایران را بی‌اهمیت جلوه داده و بارها از اعدام‌های گسترده در ایران که نگرانی نهادهای مدافع حقوق بشر در جهان را برانگیخته، دفاع کرده است.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود علیه کشورهای غربی گفت: «در بحث‌ها می‌گويند مشروعيت حکومت به رأی مردم است اما مشروعيت به معنای شرعی يا فلسفه سياسی درست نيست که بگوييم به رأی مردم است، رأی مردم در به فعليت رساند حکومت نقش دارد و مردم بايد به صحنه بيايند که حکومت به فعليت برسد.»

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • عطار

    بله ، حقوق بشر یعنی چه؟ بجز مقام معظم رهبری با بصیرت و شما ملایان حکومتی و طرفدارانتان کسی بشر نیست که حقوق داشته باشد ! اهمیت ندهید کسی چه میگوید . مشغول تاراج و آدمکشی و سرکوب مردم ایران باشید. از حقوق بشر هرگاه حرف زدند شما فقط به همجنس‌بازی اشاره کنید و به همین دلیل هم زیر بار حقوق مردم نروید ، گرچه خودتان خوب میدانید که میان شما ملایان کم نیستند که « اینکاره» باشند. اصل حفظ حکومت و ثروت است. یادتان هست ، زمانی که عده ای به امام خمینی (ره) اعتراض کردند که شما دارید اسلام را نابود میکنید ایشان پاسخ معروفی دادند که « حفظ حکومت اوجب واجات است» یعنی از اسلام هم واجب تر است و برای حفظ حکومت می شود اسلام را هم زیرپا گذاشت. فرمودند اگر مصلحت«حکومت» ایجاب کند ولی فقیه میتواند احکام اسلام را کنار بگذارد و .... ، همان زمان هم آیت اله آذری قمی در روزنامه رسالت نوشتند که ولی فقیه می تواند حتا توحید را هم تعطیل کند! شما خوب میدانید وعنای این حرف چیست. نه حضرت امام با آن همه حساسیت دراین باره واکنش منفی نشان دادو نه صدا از کسی حتا مراجع تقلید درآمد! بنابراین حقوق مردم ارزشی ندارد، شما خودتان را ناراحت نکنید و مشغول سرکوب مردم باشید تا میتوانید غارت غارت کنید. هرکس هم صدایش درآمد چنانکه تاکنون کردید رفتار کنید

  • الف- سلامی

    به اکبر گنجی و تقی رحمانی و فرخ نگهدار سفارش یک مقاله بدهید تا استفاده کنیم! این نظام نیست. راست افراطیه!