ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

سايت کلمه: رئیس بهداری اوین، نقش مؤثری در آزار زندانيان سياسی دارد

وب‌سايت کلمه که به مخالفان

وب‌سايت کلمه که به مخالفان و منتقدان حکومت ايران نزدیک است، از مجيد رضازاده، رئيس بهداری زندان اوين، به‌عنوان «عامل اصلی آزار زندانيان سياسی و جلوگيری از معاينه پزشکی آن‌ها» نام برده است.

مجيد رضازاده، رئيس بهداری زندان اوين

بر پايه اين گزارش «با وجود آن‌که در جريان حمله روز پنج‌شنبه ۲۸فروردين ۱۳۹۳به بند ۳۵۰ اوين دست‌کم هشت نفر از زندانيان دچار شکستگی و تعداد قابل توجه ديگری نيز دچار جراحت و خونريزی شدند، رئيس بهداری زندان شخصا مانع از رسيدگی پزشکی درست و به موقع به اين زندانيان شده و برخلاف سوگند خود، در آزار دادن زندانيان نقش مؤثری داشته است.»

اين گزارش می‌افزايد: «اين پزشک زندان که قاعدتا برای حفظ حقوق بيماران خود سوگند خورده، در همان روز پنج‌شنبه پس از آن‌که مجوز اعزام اورژانسی اميد بهروزی و اسماعيل برزگری به بيمارستان طالقانی را صادر کرده بود، ناگهان آن‌ها را از ميانه راه به زندان برگرداند و اين دو زندانی را که در اعتصاب غذا نيز به‌سر می‌بردند، با دست‌بند به تخت‌های بهداری اوين بست.»

اين گزارش ادامه می‌دهد: «رضازاده که معلوم نيست تحت نفوذ چه مقام يا نهادی است که دائما نظرات تخصصی خود را تغيير می‌دهد، روز شنبه ۳۰فروردين در اقدام تعجب‌انگيز ديگری، پس از آن‌که ناچار به اعزام اورژانسی اکبر امينی ارمکی پس از ۴۸ساعت به بيمارستان شهدای تجريش شد، شخصا در محل بيمارستان حاضر شده و به‌رغم نظر پزشکان متخصص، اکبر امينی را از بيمارستان به زندان اوين بازمی‌گرداند. به‌طوری که پزشکان زندانی در بند ۳۵۰نگران ضايعه مغزی و نخاعی در ناحيه گردن اکبر امينی هستند.»

کلمه می‌نویسد: «دکتر رضازاده می‌کوشد تا مدارک و مستندات پزشکی مربوط به مجروحان و آسيب‌ديدگان حادثه تهاجم خونين پنج‌شنبه را امحاء کند.»

روز پنج‌شنبه ۲۸ فروردين‌ماه، وب‌سايت کلمه گزارش داد در يورشی که مأموران وزارت اطلاعات ايران، اطلاعات سپاه پاسداران و بيش از ۱۰۰ نفر از سربازان گارد سازمان زندان‌ها به بند ۳۵۰ اوين انجام دادند، بيش از ۳۰ زندانی سياسی مورد ضرب و شتم قرار گرفته و گروهی از آن‌ها به سلول‌های انفرادی منتقل شدند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • بهنام

    این جنایتکاران همگی مزدور و سرسپرده ( ولی وقیه ) هستند و برای مقامی چند روزه و لقمه ای نان حاضرند سر سپردگی و چاپلوسی خود را به نحو احسنت ثابت نمایند تا مبادا از قافله دزدان و چپاولگران ملت ایران عقب بمانند . این مزدور نوکر صفت را میتوان با ( پزشک احمدی ) در دوران رضا خان مقایسه کرد . تا اسلام هست حال و روز مردم ایران و جهان همین است که می بینیم .