ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

چهار نماينده مجلس ايران به اوين می‌روند

علی مطهری، نماينده مجلس ايران،

علی مطهری، نماينده مجلس ايران، گفت چهار نماينده با عنوان «کميته پيگيری حادثه بند ۳۵۰ اوين» به اين بازداشتگاه می‌روند.

Evin Prison
زندان اوین

به گزارش روزنامه «اعتماد»، مطهری هدف از تشکيل اين کميته را گفت‌وگو با زندانيان و همچنين بازبينی دوربين‌های مداربسته زندان اعلام کرده است.

حسين نقوی‌حسينی، سخنگوی کميسيون امنيت ملی مجلس نيز گفت: «قرار است چهار تن از نمايندگان که نسبت به اتفاقات اوين اعتراض دارند و مدعی هستند که حادثه‌ای رخ داده است به بازداشتگاه بروند و جزئيات را از نزديک پيگيری کنند.»

روز سه‌شنبه نيز ۹ نماينده مجلس در واکنش به حوادث پنج‌شنبه گذشته بند ۳۵۰ بازداشتگاه اوين که مربوط به زندانيان سياسی می‌شود، طی تذکری کتبی خطاب به مصطفی‌ پورمحمدی، وزير دادگستری، خواهان بررسی جزئيات این حادثه شدند.

در روز پنج‌شنبه ۲۸ فروردين‌ماه، وب‌سايت «کلمه»، نزدیک به سران مخالفان دولت دهم جمهوری اسلامی، گزارش داد در يورشی که مأموران وزارت اطلاعات ايران، اطلاعات سپاه پاسداران و بيش از ۱۰۰ نفر از سربازان گارد سازمان زندان‌ها به بند ۳۵۰ اوين انجام دادند، بيش از ۳۰ زندانی سياسی مورد ضرب و شتم قرار گرفته و گروهی از آن‌ها به سلول‌های انفرادی منتقل شدند.

حمله مأموران پس از آن صورت گرفت که زندانيان نسبت به آن‌چه «برنامه خشن بازرسی» گزارش شده اعتراض کردند.

در حال حاضر، ۳۳ زندانی سياسی اين بند در اعتراض به آن‌چه در بند ۳۵۰ اوين رخ داده است، دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • روزبه

    انشالا یه روز بیاد همشون برن اوین. اینا که هزاران نفر را داغدار کردن.