ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

نامه به حسن روحانی برای رسیدگی به رویدادهای زندان اوین

۴۰۰ تن از فعالان مدنی و سياسی در نامه‌ای به حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، از وی خواستند که پیگیر رویدادهای بند ۳۵۰ زندان اوين باشد و از حقوق شهروندان دفاع کند.

۴۰۰ تن از فعالان مدنی و سياسی در نامه‌ای به حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، از وی خواستند که پیگیر رویدادهای بند ۳۵۰ زندان اوين باشد و از حقوق شهروندان دفاع کند.

نویسندگان نامه به حسن روحانی از وی خواسته‌اند که شورای عالی امنيت ملی را برای تشکیل «کميته‌ ويژه‌ حقيقت‌ياب» مأمور کند

در این بیانیه آمده است: «ما آحادی از اعضای جامعه مدنی و فعالان سياسی درخواست داريم در چهارچوب قانون و به‌واسطه قدرتی که به پشتوانه رأی مردم به دست آورده‌ايد، در برابر ظلم و بی‌عدالتی‌ای که بر فرزندان اين مرز و بوم رفته است، بايستيد و در صدد دلجويی از آسیب‌ديدگان اتفاقات اخير برآييد.»

با گذشت بیش از یک هفته از حمله مأموران امنیتی به زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوين، هنوز به شکایت‌های خانواده‌های زندانیان رسیدگی نشده و تنها دو روز پیش محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت، از تشکیل تیمی برای بررسی رویدادهای زندان اوین خبر داد و گفت: «تیمی از سوی دولت برای بررسی وقایع اخیر زندان اوین تشکیل شده است که پس از انجام بررسی‌های لازم، گزارش مربوطه را منتشر خواهیم کرد.»

نویسندگان نامه به حسن روحانی از وی خواسته‌اند که قبل از هر چيز از تمام مسئولان مربوط چه در دولت مانند وزير دادگستری و وزير اطلاعات و چه خارج از آن مانند مسوولان زندان و قوه قضاييه و حتی نمايندگان مجلس بخواهد که «اگر درباره اين اتفاقات نمی‌توانند حقيقت را بگويند لااقل به دروغ متوسل نشوند.»

آن‌ها همچنین از رئیس‌جمهوری ایران خواسته‌اند تا شورای عالی امنيت ملی را برای تشکیل «کميته‌ ويژه‌ حقيقت‌ياب» درباره‌ رویدادهای ۲۸ فروردين در اوين مأمور کند و تمام کسانی که در اين رویداد نقش داشته‌اند «به عذرخواهی و استعفای داوطلبانه» وادار کند.

در روز پنج‌شنبه ۲۸ فروردین‌ماه، وب‌سایت «کلمه»، نزدیک به سران مخالفان دولت دهم جمهوری اسلامی، گزارش داد در یورشی که مأموران وزارت اطلاعات ایران، اطلاعات سپاه پاسداران و بیش از ۱۰۰ نفر از سربازان گارد سازمان زندان‌ها به بند ۳۵۰ اوین انجام دادند، بیش از ۳۰ زندانی سیاسی مورد ضرب و شتم قرار گرفته و گروهی از آن‌ها به سلول‌های انفرادی منتقل شدند.

حمله مأموران پس از آن صورت گرفت که زندانیان نسبت به آن‌چه «برنامه خشن بازرسی» گزارش شده، اعتراض کردند. در حال حاضر، ۳۳ زندانی سیاسی این بند در اعتراض به آن‌چه در بند ۳۵۰ اوین رخ داده است، دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • sina

    پس آن کللید بنفشت چی شد؟!

  • بهنام

    نامه به چه کسی ؟ به رئیس جمهوری که هر از چند گاهی و آنهم بنا به مصلحت در مورد مسئله ای اظهار نظر میکند . در این قبری که همگان بر سرش گریه میکنند ، مرده ای نیست .