ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

«مرگ دو نفر در تهران در هر ساعت به دليل آلودگی هوا»

علی‌اکبر سياری، معاون بهداشتی وزير

علی‌اکبر سياری، معاون بهداشتی وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ايران گفت که در هر ساعت دو نفر بر اثر آلودگی هوا در تهران فوت می‌کنند.

بزرگ‌ کنید
در تهران در سال ۹۱ فقط پنج درصد روزها پاک بود 

به گزارش روزنامه «اعتماد»، سياری گفت:‌«در تهران در سال ۹۱ فقط پنج درصد روزها پاک بود».

وی افزود: «۷۰ هزار خودروی غيراستاندارد و فرسوده در تهران وجود دارد که سه برابر خودروهای معمولی آلودگی توليد می‌کنند.»

گرچه کلان‌شهرهای ايران جزو شهرهای بسيار آلوده جهان از نظر آلودگی هوا هستند، اما آمار دقيق مرگ و مير و بيماری‌های مرتبط با آلودگی هوا به‌طور عمومی اعلام نمی‌شود.

برخی از آمارها حاکی از مرگ حدود ۸۰ هزار نفر در سال بر اثر آلودگی هوا است. اما در اين زمينه مراجع مختلف آمارهای گوناگونی ارائه می‌کنند که گاه با يکديگر در تضاد هستند.

به عنوان مثال گرچه برخی منابع رسمی از مرگ بين ۲۷۰۰ تا پنج هزار نفر در سال در تهران بر اثر آلودگی هوا خبر می‌دهند، اما برخی ديگر از سازمان‌ها، به خصوص شرکت کنترل کيفيت هوای تهران، اين آمار را در پايتخت بسيار بيش‌تر از رقم اعلام شده فوق برآورد می‌کنند.

دلايل اصلی آلودگی هوا را سوخت‌های فسيلی، بنزين غيراستاندارد، و همچنين شمار روزافزون ماشين‌ها و موتورسيکلت‌ها و غيراستاندارد بودن موتورهای آن‌ها به اضافه فعاليت‌های صنعتی ديگر ذکر کرده‌‌اند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.