ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

اعتراضات مردمی در تایوان و توقف ساخت نیروگاه هسته‌ای

اعتراضات شهروندان تایوانی

پس از اعتراضات شهروندان تایوانی، دولت تایوان ساخت راکتورهای جدید در چهارمین نیروگاه هسته‌ای این کشور را متوقت کرد. ما یینگ جئو، رئیس جمهور تایوان، همچنین اعلام کرد که سایر راکتور‌های ساخته شده در این نیروگاه نیز مهر و موم خواهند شد.

ده‌ها هزار معترض ضد انرژی هسته در روز ۲۷ آوریل در در مرکز شهر تایپه جمع شدند و از دولت تایوان خواستند که نیروگاه‌های هسته‌ای این کشور را تعطیل کرده و ساخت نیروگاه‌های جدید را متوقف کند. رئیس جمهور تایوان که ابتدا قول رفراندوم تصمیم گیری در مورد مسأله انرژی هسته‌ای را داده بود، روز ۲۸ آوریل اعلام کرد که ساخت چهارمین نیروگاه هسته‌ای این کشور، در شمال شهر تایپه، متوقت خواهد شد.

فعالیت نیروگاه‌های هسته‌ای فعلی تایوان قرار است بین سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۳ متوقف شوند، این نیروگاه‌ها حدود ۲۰ درصد از برق این کشور را تأمین می‌کنند. نگرانی در مورد تاسیسات هسته‌ای تایوان از سال ۲۰۱۱ و پس از فاجعه نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما در ژاپن، آغاز شد. مانند ژاپن، تایوان، منطقه‌ای زلزله خیز است؛ در سپتامبر ۱۹۹۹ زلزله‌ای با قدرت ۶ /۷ ریشتر، ۲۴۱۵ نفر را در این کشور کشت.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.