ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

سخنگوی قوه قضائيه: تصميمی برای رفع حصر موسوی و کروبی گرفته نشده است

غلامحسین محسنی ‌اژه‌ای، سخنگوی دستگاه

غلامحسین محسنی ‌اژه‌ای، سخنگوی دستگاه قضائی ایران گفت تصميمی در رابطه با رفع حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی گرفته نشده است.

بزرگ‌ کنید
میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی از بهمن‌ماه ۸۹ در بازداشت خانگی به‌سر می‌برند.

به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران، ايسنا، محسنی‌ اژه‌ای در نشست خبری خود در رابطه با اعلام آمادگی مهدی کروبی برای شرکت در دادگاه علنی و قانونی برای اثبات «مهندسی انتخاباتی» در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سال ۸۸، گفت: «در انتخابات ۸۸، عده‌ای به نظام ظلم کردند. در اين جريان افرادی از مردم و بسيج کشته شدند. بنابر اين ظلم بزرگی رخ داد و آن‌ها آب به آسياب دشمن ريختند.»

سخنگوی قوه قضائيه ایران افزود: «در واقع نظام با يک نگاه رأفت‌آميز با آن‌ها برخورد کرده و قانون بيش از چيزی که در حال حاضر اتفاق می‌افتد را می‌توانست برای آن‌ها داشته باشد.»

وی تأکید کرد: «تصميمی که در رابطه با حصر اين افراد گرفته شده، عوض نشده و به قوت خود باقی است.»

به‌گفته محسنی اژه‌ای، «اگر بخشی از مردم جامعه تقاضا دارند اين افراد رفع حصر شوند، بخش عظيم‌تری تقاضا دارند که آن‌ها به اشد مجازات برسند.»

وی گفت در اين رابطه طوماری در سال ۹۳ به دستش رسيده است.

روز یکشنبه هفتم اردیبهشت‌ماه فاطمه کروبی همسر مهدی کروبی در گفت‌وگو با سایت سحام‌نیوز گفت: «موضع همسرم در قبال حوادث ۸۸ ثابت و روشن است و در بيانيه‌های ايشان مکتوب شده و گذر زمان آن را به اثبات رسانده است.»

فاطمه کروبی تأکید کرد همسرش بارها در حضور مأموران امنيتی گفته که حاضر است طبق اصل ۱۶۸ قانون اساسی محاکمه علنی شود تا ضمن گوش دادن به موارد اتهامی، از آن‌چه «مهندسی انتخابات ۸۸ و ذبح جمهوريت نظام و تعليق حقوق ملت در قانون اساسی» عنوان می‌کند، و آنچه «به نام حفظ نظام بر فرزندان اين کشور در بازداشتگاه‌ها رفته» سخن بگوید.

مهدی کروبی، میرحسین موسوی و همسر وی، زهرا رهنورد از بهمن‌ماه ۸۹ در بازداشت خانگی خانگی به‌سر می‌برند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.