ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

معرفی ۲۱ تن از مقام‌های مسئول اعمال خشونت عليه زندانيان بند ۳۵۰ اوين

در حالی که تاکنون اقدامی برای پيگيرد قانونی مقام‌های مسئول در حمله به زندانيان اوين انجام نشده، «عدالت برای ايران» اسامی ۲۱ تن از مسئولان را منتشر کرد.

با گذشت بيش از دو هفته از حمله مأموران امنيتی و انتظامی به زندانيان سياسی در بند ۳۵۰ زندان اوين، گروه حقوق بشری «عدالت برای ايران»، روز ۱۱ ارديبهشت‌ماه اسامی ۲۱ تن ازمقام‌های مسئول اعمال خشونت عليه این زندانيان را منتشر کرد.

Evin Prison بزرگ‌ کنید
زندان اوین

«عدالت برای ايران» در بیانیه‌ای که به همین مناسبت منتشر کرده، آورده است که هنوز هيچ اقدام عملی از سوی دولت و قوه قضائيه ایران برای پيگيرد قانونی متخلفان و معرفی و مجازات آن‌ها انجام نشده است.

حمله مأموران امنيتی به زندانيان سياسی بند ۳۵۰ زندان اوين، در روز پنج‌شنبه ۲۸ فروردين‌ماه ۱۳۹۳رخ داد و در طی آن ده‌ها تن از مأموران زندان با همراهی مأموران امنيتی به‌منظور تفتيش وسايل شخصی زندانيان به ‌آن‌ها حمله کرده و شمار زيادی از آن‌ها را مورد ضرب و شتم شديد قراردادند.

«عدالت برای ايران» از جمله موارد نقض حقوق زندانيان در اين رویداد را «ممانعت از درمان و انتقال مصدومان به بيمارستان، انتقال ۳۲ تن از زندانيان که اغلب آن‌ها به شدت آسيب ديده بودند به سلول‌های انفرادی، توهين و تحقير زندانيان از طريق دشنام، تراشيدن موی سر و صورت آن‌ها، دست‌بند زدن به دست و پا و بستن مجروجان به تخت با دست‌بند، تخريب اموال شخصی زندانيان و بی‌خبر گذاشتن خانواده‌های زندانيان مصدوم شده از وضعيت آن‌ها» برشمرده‌ است.

این نهاد مدافع حقوق بشر ضمن اشاره به نام‌های زندانیان سیاسی، گردهمایی‌های خانواده‌های زندانیان سیاسی و شکایت‌نامه آن‌ها از غلامحسين اسماعيلی، رئيس وقت سازمان زندان‌ها؛ علی‌اشرف رشيدی اقدم، رئيس زندان اوين؛ عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران و مصطفی پورمحمدی، وزير دادگستری، و شکایت‌نامه زندانيان سياسی بند ۳۵۰، تأکید کرده است که «مسئولان دولتی و قضايی، نه‌تنها از پيگيری اين واقعه خودداری می‎کنند بلکه به‌طور مکرر، وقوع هرگونه خشونت و ضرب و شتم و شکنجه‌ای را از سوی مقام‌های مسئول زندان و مأموران اطلاعاتی و امنيتی، انکار می‌کنند.»

«عدالت برای ايران» در پایان بیانیه خود اسامی ۲۱ تن ازمقام‌های مسئول اعمال خشونت عليه زندانيان بند ۳۵۰ اوين را چنین معرفی کرده است:صادق آملی لاريجانی، رئيس قوه قضائيه؛ مصطفی پورمحمدی، وزير دادگستری؛ غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی دستگاه قضايی؛ عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران؛ غلامحسين اسماعيلی، رييس وقت سازمان زندان‌های ایران؛ سهراب سليمانی، مديرکل زندان‌های استان تهران؛ علی‌اشرف رشيدی اقدم، معاون سازمان زندان‌های تهران و رئيس زندان اوين؛ حسن قبادی، رئيس حفاظت زندان اوین؛ جواد مؤمنی، معاون اجرايی زندان اوين؛ سرهنگ امانيان، مسئول کل حفاظت زندان‌های تهران؛ علی صادقی، معاونت حفاظت زندان اوين؛ حاج ناصری، معاون زندان اوين؛ بحرينی٬ رئيس حفاظت زندان رجايی‌شهر کرج که در زمان حمله به بند ۳۵۰ اوين آن‌جا بوده؛ رضا سراجی، مسئول واحد ۱۳۰سپاه و مرتضی بهزادی٬ ميرمعتمدی و علی يعقوبی٬ از نيروهای این واحد؛روح‌الله حيدرزاده و حاجی مالکی، مأموران وزارت اطلاعات؛ مجيد رضازاده، رئيس بهداری زندان اوين که مانع از مداوای زندانيان شد؛ و شعبانی، پزشک بهداری زندان اوين.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.