ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

انتقال مريم شفيع‌پور با دستبند به بيمارستان

منبعی آگاه نزديک به خانواده مریم شفيع‌پور گفته است کاهش وزن و رنگ‌پريدگی او در آخرين ملاقات مشهود بوده است. به گفته پزشکان، برای او داروی اشتباهی تجویز کرده‌اند.

مريم شفيع‌پور، دانشجوی زندانی که از روز پنجم مرداد ماه سال گذشته (۲۷ ژوئیه ۲۰۱۳) همچنان در زندان اوين به سر می‌برد، طی هفته گذشته با دستبند و بدون اطلاع خانواده به يکی از بيمارستان‌های خارج از آن منتقل شده است.

بزرگ‌ کنید
مریم شفیع‌پور به دستور قاضی صلواتی به هفت سال زندان محکوم شده است

اين اولين بار نيست که وی بدون اطلاع خانواده به بيمارستان منتقل می‌شود. مریم شفيع‌پور در هفته‌های گذشته چندبار و در حالی‌که دست‌بند به دستانش داشته است؛ به بيمارستان منتقل شده است.

همچنين به تشخيص پزشکان بيمارستان خارج از زندان اوين تشخيص دليل درد و ناراحتی او در داخل زندان به درستی صورت نگرفته و داروهايی اشتباه برای وی تجويز شده است. يک منبع آگاه نزديک به خانواده شفيع‌پور اطلاع داد که کاهش وزن و رنگ پريدگی مريم شفيع‌پور در آخرين ملاقات کاملا مشهود بوده است.

طی دفعات متعدد مراجعه مريم شفيع‌پور به بهداری زندان اوين، به منظور معالجه معده درد شديد و حالت تهوع؛ هر يک از پزشکان که در نوبت‌های کاری مختلف در بهداری حاضر بوده‌اند، تشخيص‌های متفاوتی داده‌اند و انواع داروها را برای وی امتحان کرده‌اند، ولی تغييری در وضعيت بیماری این زندانی صورت نگرفته است.

بزرگ‌ کنید
به گفته پزشکان بيمارستان خارج از زندان با تشخيص اشتباه به مدت سه ماه به مریم شفیع‌پور داروی اشتباه تجويز شده است

با اين حال طبق گزارش‌ها، درخواست‌های متعدد مريم شفيع‌پور برای انجام "آندوسکوپی معده" مورد موافقت پزشکان و مسوولان زندان قرار نگرفت و در نهايت نيز هيچ درمان مناسبی برای بهبود درد معده و حالت تهوع وی انجام نشد.

همچنين اين زندانی سياسی در طول مدت زندان دچار تورم و التهاب غدد لنفاوی شده است. در اين مورد ابتدا و بدون انجام دادن سونوگرافی و به گفته پزشکان بيمارستان خارج از زندان با تشخيص اشتباه به مدت سه ماه به وی داروی اشتباه تجويز می‌شود و سرانجام پس از  سه ماه مصرف داروهای اشتباه و بی‌نتيجه بودن آن؛ وی را با دست بند و بدون اطلاع خانواده به بيمارستانی در خارج از زندان منتقل می‌کنند.

در بيمارستان تنها سونوگرافی انجام می شود که نتيجه آن نيز تا کنون اعلام نشده است. با اين وجود هنوز درمان خاصی روی  او صورت نگرفته است.

مريم  شفيع‌پور پیش از اين هم در زندان  يکبار دچار بيهوشی شده  بود.  گفتنی  است  که او همچنان از  ناراحتی قلبی؛ ناراحتی‌های پوستی، ناراحتی معده  و دندان درد و اخيرا هم درد از  ناحيه  غدد  لنفاوی  در زندان دچار  مشکل  شده است.

زندان اوین در تهران بزرگ‌ کنید
زندان اوین در تهران

پيش از اين «سازمان عفو  بين‌اللملل» با  ابراز نگرانی  از سلامت مريم شفيع‌پور خواستار  آزادی بی قيد شرط و  فوری  او و همچنين درمان مريم شفيع‌پور شده بود.

همچنين  آخرين وضعيت  پرونده او برای  تجديد نظر به  شعبه ۵۴ دادگاه انقلاب به  رياست  قاضی‌ پورعرب ارسال شده است. مريم شفيع‌پور، دانشجوی سابق رشته‌ مهندسی کشاورزی گرايش آب دانشگاه بين‌المللی قزوين است که پس از دو ترم تعليق از تحصيل به دليل فعاليت دانشجويی در ترم هشتم از دانشگاه اخراج شد.

او در سال ۱۳۸۹ نيز از سوی دادگاه انقلاب قزوين به خاطر فعاليت‌های دانشجويی و وبلاگ‌نويسی به حبس محکوم شد. اخيرا نيز از سوی قاضی صلواتی برای مريم شفيع‌پور حکم هفت سال زندان صادر گرديده است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • بهنام

    این مزدوران در صدد هستند به صورت سیستماتیک زندانیان سیاسی را از پا در آورند و اینگونه است گه پزشکانی هم که برای حرفه خود قسم یاد کرده اند ، برای مقام و لقمه ای نان ، آلت دست حکومت قرار گرفته و به انسانهای در بند و بیگناه خیانت میکنند .