ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

«انتقال آب از رود ارس به دریاچه ارومیه آخرین راه حل است»

دولت ایران انتقال آب برای نجات دریاچه ارومیه را به عنوان آخرین راه حل در نظر می‌گیرد و پیش از آن به فکر مدیریت صحیح منابع آبی خواهد بود.

دولت ایران راهکار انتقال آب برای نجات دریاچه ارومیه را به عنوان آخرین راه حل موجود در نظر خواهد گرفت و پیش از آن در فکرراه حل‌های دیگر از جمله مدیریت صحیح منابع آبی خواهد بود.

معصومه ابتکار، رییس سازمان حفاظت محیط زیست، با اشاره به بحران دریاچه ارومیه تاکید کرد اگر منابع آب موجود به درستی مدیریت شود می توان در یک بازه زمانی منطقی، دریاچه ارومیه را احیا کرد.

او روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت در مراسم امضای سند همکاری ایران و ژاپن برای نجات دریاچه ارومیه گفت:«ما از جامعه بین المللی انتظار داریم همراهی بیشتری برای نجات دریاچه ارومیه نشان دهد و اگر این همراهی باشد می توانیم زمان لازم برای نجات دریاچه را حتی کوتاه تر از ۱۰ سال کنیم».

ابتکار با اشاره به مطرح شدن راه‌حل‌هایی مانند انتقال آب از رودخانه ارس برای نجات دریاچه ارومیه گفت:«نجات دریاچه از طریق یک راه حل امکان پذیر نیست.  اصلاح الگوی کشت و تغییر رویکرد کشاورزی به سمت کشاورزی پایدار، یکی از روش های احیای دریاچه ارومیه است و گام های دیگری نیز در برنامه نجات ارومیه پیش بینی شده است».

او همچنین توقف پروژه های سدسازی و جلوگیری از توسعه کشاورزی در منطقه را از جمله اقداماتی ذکر کرد که دولت به دنبال انجام آن‌هاست.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • طرح نمایندگان مجلس برای تبدیل دریاچه ارومیه به پارک | Güney Azərbaycan Xəbər Ajansı

    […] […]