ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

در سه روز، ۱۱ اعدام در ایران اجرا شده است

در ایران همچنان بزهکاران، مجرمان قتل و متهمان قاچاق مواد مخدر اعدام می‌شوند. در سه روز گذشته ۱۱ نفر در شهرهای مختلف ایران اعدام شده‌اند.

به‌رغم انتقادهای مکرر نهادهای مدافع حقوق بشر در جهان، در ایران همچنان بزهکاران، مجرمان قتل و متهمان قاچاق مواد مخدر اعدام می‌شوند. در سه روز گذشته ۱۱ نفر در شهرهای مختلف ایران اعدام شده‌اند.

خبرگزاری مهر اعلام کرد که صبح روز دوشنبه ۲۲ اردیبهشت‌ماه ۹ تن به اتهام قاچاق مواد مخدر در زندان کارون اهواز اعدام شدند.

احکام اين افراد که توسط دادگاه انقلاب استان صادر شده، به تأييد دادستان کل کشور و رئيس قوه قضائيه نیز رسیده بود.

خبرگزاری مهر نام مخفف این ۹ زندانی و اتهام‌های آن‌ها را منتشر کرده است.

به گزارش هرانا، وب‌سایت مجموعه فعالان حقوق بشر در ايران، سپيده‌دم شنبه ۲۰ ارديبهشت‌ماه نیز دو زندانی متهم به قاچاق موادمخدر به نام‌های يعقوب اسحاق‌زهی و خدانور درون‌پرور در زندان مرکزی زاهدان از طريق چوبه دار اعدام شدند.

در همین روز يک زن متهم به قتل در زندان رجايی‌شهر کرج نیز با طناب دار اعدام شد.

هرانا نام این زن را «بهجت» اعلام کرده و نوشته است وی متهم بود که به همراه مردی به نام محمد جعفری، همسر خود را به قتل رسانده است.

محمد جعفری ۱۰ ماه پيش در زندان رجايی‌شهرکرج اعدام شده بود.

زن اعدام‌شده از زندان ورامين به زندان رجايی‌شهرکرج منتقل شده بود و سومين بار بود که به پای چوبه دار می‌رفت.

ايران نسبت به جمعيت خود بالاترين تعداد اعدام‌ها در جهان را دارد.

احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق بشر ایران و بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل بارها از وضعیت اعدام‌ها در ایران و افزایش میزان آن انتقاد کرده‌اند اما ایران این موضوع را مسأله داخلی خود می‌داند و همچنان به احکام قضائی خود پافشاری می‌کند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • faryad

    اعدام مشکلی حل نمیکند. باید دید ریشه  این رفتارها از کجاست  که احتمالا ۹۰ درصد ریشه مشکلات مالی و بیکاری و بیسوادی میباشد.  اعدام٬  قتل یک فرد  میباشد که ضربات شدید روحی و روانی واجتماعی برای بازماندگان باقی میگذارد.