ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کاهش شدید شمار گردشگر‌ها در مصر

شمار گردشگرها در مصر روز به روز در حال کاهش است. منابع خبری این کشور گفته‌اند در ماه مارس سال جاری شمار توریست‌ها نسبت به ماه مارس سال گذشته، ۳۲,۴ درصد سقوط کرده است.

شمار گردشگرها در مصر روز به روز در حال کاهش است. منابع خبری این کشور گفته‌اند در ماه مارس سال جاری شمار توریست‌ها نسبت به ماه مارس سال گذشته، ۳۲/۴ درصد سقوط کرده است.

به‌گزارش خبرگزاری رسمی مصر، منا، در ماه مارس سال جاری ۷۵۵ هزار گردشگر از مصر دیدن کرده‌اند، در حالی که در ماه مارس ۲۰۱۳ تعداد گردشگر‌های خارجی بیش از یک میلیون نفر بوده است.

بخش گردشگری، منبع اصلی ارز خارجی برای مصر به‌شمار می‌رود که به‌طور قابل توجهی تحت تأثیر رویدادهای سیاسی این کشور از زمان سقوط حسنی مبارک، رئیس‌جمهوری پیشین این کشور، در اوایل سال ۲۰۱۱ بوده است.

گردشگری در مصر از اواسط ماه فوریه با بمب‌گذاری در خودروی گردشگران کره جنوبی توسط اسلامگرایان با استقبال کمتری مواجه شده است.

این عملیات تروریستی در شبه‌جزیره سینا رخ داد و در آن سه نفر، از جمله دو گردشگر کره‌ای و راننده خودرو کشته شدند. مسئولیت این انفجار را گروه جهادی «انصار بیت‌المقدس» بر عهده گرفت.

سال گذشته نیز شمار گردشگرها در مصر به میزان ۴۱ درصد سقوط کرد و درآمد آن ۵/۹ میلیارد دلار بود.

صدها نفر از مردم مصر در خشونت‌های پس از برکناری محمد مرسی، رئیس‌جمهوری پیشین مصر، در سوم ژوئیه گذشته جان خود را از دست داده‌اند و چنین وضعیتی بی‌شک بر گردشگری آن کشور نیز تأثیر منفی گذاشته است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.