ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

انتقاد معاون وزیر ارشاد از رفتار ليلا حاتمی در جشنواره کن

حسين نوش‌آبادی، معاون پارلمانی وزير ارشاد در واکنش به آنچه که «رفتار نامتعارف» ليلا حاتمی، بازيگر ايرانی و داور جشنواره کن خوانده شده، گفته از هنرمندان انتظار می‌رود در جشنواره‌های بين‌المللی حافظ ارزش‌های ايرانی اسلامی باشند.

حسين نوش‌آبادی، معاون پارلمانی وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی ايران در واکنش به آنچه که «رفتار نامتعارف» ليلا حاتمی، بازيگر ايرانی و داور جشنواره کن خوانده شده، گفته از هنرمندان انتظار می‌رود در جشنواره‌های بين‌المللی حافظ ارزش‌های ايرانی اسلامی باشند.

بزرگ‌ کنید
لیلا حاتمی از داوران شصت و هفتمین دوره جشنواره کن است

نوش‌آبادی بدون اشاره به نام حاتمی افزود: «هنرمندانی که در جشنواره‌های بين‌المللی حاضر می‌شوند، بايد شئونات ايرانی اسلامی را رعايت کنند.»

به گفته وی «اين هنرمندان بايد بدانند نوع پوشش لباس در جشنواره‌های خارجی نشانه فرهنگ هر ملتی است و نبايد روش ديگران مبنايی برای رفتار ما باشد.»

طی روزهای گذشته تصاويری از حاتمی به عنوان يکی از داوران در شصت و هفتمين دوره جشنواره کن منتشر شده که او را در حال دست دادن با رييس اين جشنواره نشان می‌دهد.

شصت و هفتمين جشنواره فيلم کن تا سوم خرداد ادامه دارد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • بهمن کارگر

  اگر دست دادن و روبوسی بد است، چرا الگوی جهانیان جناب آقای دکتر احمدی نژاد مادر هوگو چاوز را بقل کرد؟! اینها فکر میکنند دست دادن یعنی تماس جنسی ؟! اقایان و خانمها در مجلس اگر خیلی با غیرت هستند ، بروند فکری بحال دخترانی که از سر فقر به تن فروشی روی اورده اند بکنند! وقتی‌ آقای رفیقدوست دخترای ایرانی‌ را هزار هزار به عربها می‌فروشد، سخنی از عزت ایرانی‌ و زن ایرانی‌ نیست. ولی‌ روبوسی یک زن جوان با یک پیرمرد آبروی ایران و ایرانی‌ را میبرد.

 • sina

  اقایان و خانمها در مجلس اگر خیلی با غیرت هستند ، بروند فکری بحال دخترانی که از سر فقر به تن فروشی روی اورده اند بکنند!

 • hamid

  اینها فکر میکنند دست دادن یعنی تماس جنسی ؟! چون همه چی را از کمر به پایین فکر میکنند. زن و مرد در جوامع پیشرفته کاملا برابر و دست داددن امری طبیعی میباشد. 

 • Majid

  آقای داوری:  لطف فرموده و معجونی بنام «فرهنگ غنی ایرانی اسلامی!؟!» را از برای خوانندگان کامنت خود توضیح دهید. با تشکر بسیار. یک تذکر: دین خالص خدا با ملیت ابدأ در اعتبار نیست بلکه رحمتی  است از برای تمام انسانهای عالم به هر زبان و رنگ و زبان و ملیت  و فرهنگی که میخواهند باشند. قرار دادن واژه «ایرانی» بخصوص  در قبل از کلمه «اسلامی» ساخته و پرداخته ملایان و آخوندانی است  که با قرآن بیگانه اند و از برای فریب دیگران و بخصوص ایرانیان به  هر حیله و مکری متوسل میشوند.  

 • داوری

  خانم حاتمی به دلیل درخشش خوبش در سینما و فیلمهای ایرانی ، به این جشنواره دعوت شده است، بدیهی است ایشان بعنوان هنرمند ایرانی به این مجامع پای گذاشته است، بنابراین نباید قوانین کشورش را نقض نماید. عدم حجاب ایشان (حجب و حیا در ارتباط با مدیر جشنواره کن) در حقیقت ناقض حقوق بین المللی جمهوری اسلامی ایران است.با توجه به اینکه در فرهنگ ایرانیان قبل و بعد از اسلام حجاب جزء ضروریات فرهنگی به شمار می رفته است، عملکرد ایشان نه به فرهنگ ایرانیان شباهت دارد و نه به فرهنگ و قوانین شرع اسلام شبیه است. درحقیقت این کار ایشان نقض فرهنگ غنی ایرانی اسلامیست و به نوعی وادادگی در برابر فرهنگ منحط غرب است.

 • orshalema

  شماروچه به اعتقادات اسلامی لیاقت شما همون رسومات قبلیتونه که بامحارم خودازدواج میکردید بریدتاریخ بخونیدببینیداصحاب الراس کی بودن.اصلاشمابه زورشمشیرمسلمان شدید.

 • Majid

  یک خواهش ساده: سپاسگزار خواهم بود  اگر که یکی از کامنت گذران در بالا واژه «افتخار کردن»  را به زبان ساده توضیح دهد. 

 • meraj

  رفتار و نحوه ی پوششون کاملا زیبا و برازنده ی یک زن ایرانی هست و من به خانم حاتمی افتخار میکنم و متاسفم در کشوری زندگی میکنم که اختیارمان باید در هر کجای دنیا دست مسوولین بی مسوولیت ایران باشد . مشکلات ایران بزرگتر از حرفاست که روبوسی کردن خانم حاتمی با رییس جشنواره در کنارشون هیچ هستش .

 • Neda

  ایشان افتخار زن ایرانی میباشند .

 • hasani

  انتظار دارند مقنعه سرش کند و چادر هم سرش و یک چشمی مردم را نگاه کند؟! قرن ۲۱ است ! از خواب تاریخی بیدار شوید.

 • يحيا

  تصور نمي كنم اين گفته ايشان انتقادى از اين خانم هنرمند و خوش اندام، زيبا و آراسته باشد، بلكه اشاره انتقادى بسوى احمدي نژاد رئيس جمهور سابق است كه با چنان سر و وضع و موهاى آشفته و استحمام نكرده در مجامع بين المللي ظاهر ميشد و البته اين شبهه آدامه داشت تا اينكه ايشان زبان به سخن باز ميكردند و از چنان ادبياتى استفاده ميكردند كه با شئونا ت و فرهنگ ايرانى وفق نداشت و باعث ترك حاظران از جلسه ميشدند ولى صد البته با سر وضع و پوشش ايشان همگونى داشت. اگرچه تصور نميكم مقصود ايشان خانم حاتمى بأشد، چون، ايشان در چندين سخنرانى و مصاحبه با توجه خاص به فرهنگ كشور ميزبان حتى از بكار بردن زبانى كه احتمالا ممكن بود باعث آزردگى شنوندگان شود خودارى كرد، كه باعث سرفرازى ايرانيان بود، ولى سخنرانى و رفتار كردار جناب دكتر احمدي نژاد ، ايران و ايرانى ها را بدون دليل منطقى و موجه بسوى انزواى سياسى و اقتصادى صوق داد كه هنوز ادامه دارد و به گمانى تخمين زده ميشود تا ده سال آينده هم ادامه خواهد داشت.

 • Majid

  "شئونات ایرانی اسلامی؟؟؟" واین شئونات دیگر چه «صیغه» ایند؟ شاید از نوع شئونات «صیغه» ای باشد که همان «فاحشگی» است که بعنوان «شئونات ایرانی» به دین وارد نموده و از آن طریق و بهمراه صدها اختراعات و شئونات  ملایی دیگر اسلام را به  فضاحت کشانده و میکشانند؟؟؟ بهر حال «لباس تقوا» را فقط و فقط «خیاط» آن میداند که چه کسی بر دارد و  فقط و فقط او میداند که در زیر چادر و چاقچور و یا در زیر عبا و عمامه و یا در  زیر پوشش خانم حاتمی در هر نقطه ای از دنیا که باشد چه نهفته و چه پنهان و  چه ظاهر و چه آشکار است.  اى فرزندان آدم، به راستى كه براى شما لباسى پديد آورديم تا هم عورت شما را بپوشاند و هم مايه تجمل باشد، ولى «لباس تقوا» بهتر است، اين از آيات الهى است باشد كه شاید پند گيرند. (آیه ۲۶ از سوره ۷ در قرآن مجید)

 • حمید

  انتقاد بدین صورت از یک هنرمند مسئول مثل لیلا نشان بی‌شخصیتی گوینده است! شاد باشید. حمید

 • بهنام

  خوب شما که اینقدر پر مدعا هستید ، و میخواهید نظم نوین جهانی درست کنید ، چرا قوانین دست و پاگیر اسلامیتان را به غرب تحمیل نمیکنید ؟ ضمنآ بدانید و آگاه باشید که خانم حاتمی نماینده قشر لمپن و به ظاهر مذهبی جامعه ایران نیست ، بلکه نماینده قشر روشنفکر و پست مدرن جامعه ایران می باشد . خشم و عصبانیت اینها بیشتر از این است که با وجود اینکه هنرمندان ایرانی تبعه ایران هستند ، در خارج از کشور از قوانین داخلی هیچ تبعیتی ندارند و در واقع قوانین تحمیلی و ضد بشری متحجرین اسلامی را به سخره گرفته و به ریش حضرات می خندند .

 • roya

  عزیزم باهاش دست نداده دست مسعله ای نی هم دیگرو بوسیدن

 • رمی

  حرفی که میزنه در مفهوم درسته ولی در محتوی نه! فرهنگ خودمون رو باید حفظ کنیم ولی فرهنگ ما متفارت است با چیزی که به زور توی جامعه به مردم تحمیل میکنند

 • شنهشاه

  اتفاقن پوشش خانم لیلا حاتمی خیلی هم خوب ایران و فرهنگ غنی اش را به نمایش گذاشت. ایران بزرگتر و با نام و نشان تر از این ایرانی مسلمانی است... من که ایرانی نیستم اما تعجب میکنم که مردم ایران خصوصن این آخند هایش چطور میتوانند آن تمدن بزرگ فارس و آن ایران بزرگ را به این داشته ها بعد از اسلام مبدل کنند. کجا آن ایران بزرگ و کجا این ایران فعلی.. فرهنگ ایران، پوشش ایران همین است که خانم حاتمی آن را به نمایش گذشت. مردم ایران باید به داشتن این چنین خانمی افتخار کنند. قلبن دوست دارم ایران به همان شکوه و جلالش برگردد.

 • شهاب

  جالبه،ببین،تو چه کشوری داریم زندگی میکنیم،که اختیار دست خودمون هم نداریم!!!!!!

 • ب

  دست دادن و ماچچچچ کردن .