ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

وزیر کشور: فرماندار بروجرد در لغو سخنرانی حسن خمینی کوتاهی کرد و استعفا داد

وزير کشور گفت منوچهر فراقی، فرماندار بروجرد با پذيرش کوتاهی خود در لغو همايش دانشگاه بروجرد که در آن قرار بود حسن خمینی سخنرانی کند، از سمتش استعفا داده و استعفای وی نيز پذيرفته شده است.

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزير کشور گفت منوچهر فراقی، فرماندار بروجرد با پذيرش کوتاهی خود در لغو همايش دانشگاه بروجرد که در آن قرار بود حسن خمینی سخنرانی کند، از سمتش استعفا داده و استعفای وی نيز پذيرفته شده است.

منوچهر فراقی، فرماندار بروجرد

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی، روز دوشنبه ۲۹ ارديبهشت‌ماه (۱۹ ماه مه) ضمن اعلام تغییر ۲۴۰ فرماندار در سطح ایران گفت: «بخشی از فرمانداران به‌خاطر محل کارشان جابه‌جا شده‌اند و برخی نيز ابقا و جابه‌جايی برخی ديگر نیز در دست انجام است.»

عبدالرضا رحمانی فضلی تأکید کرد: «فرماندارانی که شيوه کارشان نزديک به دولت است و همدلی و همراهی بيشتری با دولت داشته باشند، به کار گمارده خواهند شد.»

وزیر کشور درباره نتيجه بررسی‌های هيأت پيگيری علل لغو همايشی درباره آیت‌الله خمینی، رهبر انقلاب ایران در دانشگاه بروجرد گفت: «فرماندار بروجرد ضمن پذيرش قصور خود استعفا داد و استعفای وی از طرف استاندار پذيرفته شده است.»

حسن خمینی، نوه آیت‌الله خمینی، قرار بود روز سه‌شنبه، ۱۶ اردیبهشت‌ماه، در این همایش سخنرانی کند، اما این سخنرانی لغو شد.

عبدالرضا رحمانی فضلی با اشاره به اين‌که فرماندار بروجرد پذیرفته است که در شرايط خاص و به‌صورت «بسيار ناپخته‌ای» تصميم‌گيری کرده است، گفت: «تشخيص ما قصور و انفعال در کار است که از سوی گروه يا جناح خاصی صورت نگرفته است.»

به‌گفته وی، وزارت کشور مسئول صدور مجوز برای برگزاری مراسم است و اگر اتفاق خاصی بيفتد، تحليل آن با توجه به ارجحيت مصالح عمومی جامعه برعهده وزارت کشور خواهد بود.

چندی پیش وب‌سایت «انتخاب» گزارش داده بود که در پی حذف برنامه سخنرانی حسن خمینی در بروجرد، حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران دستور برکناری منوچهر فراقی، فرماندار این شهر را صادر کرده است. اما سه روز پیش منوچهر فراقی خبر برکناری خود را تکذیب کرد و گفت: «با تمام قوت به کار خود ادامه می‌دهیم و تا این لحظه هیچ نامه و مطلبی مبنی بر عزل اینجانب از سوی هیچ مسئولی اعلام نشده است.»

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.