ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

بازداشت محمد نوری‌زاد در شيراز

محمد نوری‌زاد، روزنامه‌نگار مخالف که در شيراز با جمعی از فعالان مدنی، شهروندان و از جمله دراويش گنابادی در حافظيه دیدار کرده بود بازداشت شد.

محمد نوری‌زاد، کارگردان، فیلمنامه‌نویس و روزنامه‌نگار مخالف که در شيراز با جمعی از فعالان مدنی، شهروندان و از جمله دراويش گنابادی در حافظيه دیدار کرده بود بازداشت شد.

محمد نوری‌زاد (وسط)، در دیدار با جمعی از فعالان مدنی، شهروندان و از جمله دراويش گنابادی در حافظيه شیراز

به گزارش سایت «مجذوبان نور»، محمد نوری‌زاد به همراه پوريا نوری، برادر کسری نوری از دراويش زندانی در زندان نظام شيراز پس از خروج از حافظيه در نزديکی بلوار پيرنيا توسط مأموران بازداشت شدند.

بنا به این گزارش سه تن ديگر از دراويش گنابادی با نام‌های فرشاد حاتمی، هاشم پرهيزکار و همسر وی نيز به‌طور جداگانه پس از خروج از حافظيه شيراز توسط مأموران موتور سوار دستگير و توسط ماشين به پليس امنيت اخلاقی منتقل و برای ساعاتی مورد بازجويی قرار گرفتند و  پس از چند ساعت آزاد شدند.

پوريا نوری نیز پس از دستگیری آزاد شد اما از محل انتقال و وضعيت محمد نوری‌زاد خبری منتشر نشده است.

«مجذوبان نور» نوشته است، محمد نوری‌زاد قصد ملاقات با مادر و خانواده کسری نوری، فرشيد يداللهی و اميد بهروزی از وکلای زندانی دراويش گنابادی را داشته  و در راه منزل خانواده يداللهی بوده که توسط نيروهای امنيتی بازداشت شده است.

فرشيد يداللهی، اميد بهروزی و کسری نوری سه تن از افراد خانواده يداللهی هستند که نزديک به سه سال است به‌دليل دفاع از حقوق دراويش گنابادی در زندان به‌سر می‌برند.

محمد نوری‌زاد سال‌ها پیش از نویسندگان روزنامه کیهان به‌شمار می‌رفت و تا پیش از سال ۱۳۸۸ از حامیان آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران بود اما در جریان اعتراضات پس از انتخابات ریاست‌ جمهوری در سال ۱۳۸۸ به صف منتقدان حکومت پیوست و به‌دلیل نگارش نامه‌های سرگشاده انتقادی خطاب به رهبر جمهوری اسلامی دستگیر شد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • hasani

    درود فراوان برر او که با شجاعت حرف میزند و عمل میکند.