ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

زنان و مردان ایرانی اجازه ندارند مسابقات جام جهانی فوتبال را با هم ببینند

احمدرضا رادان، جانشين فرمانده نيروی انتظامی ایران اعلام کرد که زنان و مردان اجازه ندارند مسابقات جام جهانی فوتبال را با هم در سالن‌های سینما تماشا کنند.

احمدرضا رادان، جانشين فرمانده نيروی انتظامی ایران اعلام کرد که زنان و مردان اجازه ندارند مسابقات جام جهانی فوتبال را با هم در سالن‌های سینما تماشا کنند.

پخش مسابقات مهم فوتبال در سالن‌های سینمای ایران با نمایش مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰ در پردیس‌های سینمایی تهران آغاز شد.

به‌گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ایرنا، احمدرضا رادان روز سه‌شنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه گفت: «سينماها می‌توانند مسابقات فوتبال جام جهانی را به‌صورت جداگانه برای خانم‌ها و آقايان پخش کنند.»

جانشين فرمانده نيروی انتظامی افزود: «پخش مسابقات جام جهانی فوتبال در سينما به‌صورت مختلط ممنوع است.»

پخش مسابقات مهم فوتبال در سالن‌های سینما، به‌ویژه در سطح مسابقات تیم‌های ملی، با وجود پخش زنده در شبکه‌های تلویزیونی، به‌طور عمومی در بیشتر کشورهای جهان رایج است.

این اقدام در ایران با نمایش مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰ در پردیس‌های سینمایی تهران آغاز شد که با آغاز پانزدهمین دوره جام ملت‌های آسیا در قطر و حضور تیم ملی فوتبال ایران در این مسابقات نیز با استقبال مردم روبه‌رو شد.

با این وجود، ۳۰ دی‌ماه ۱۳۸۹ اداره اماکن عمومی ورود زنان به سالن‌های سینما برای تماشای مسابقات فوتبال را ممنوع کرد.

این تصمیم پس از آن گرفته شد که علاقمندان به تماشای فوتبال، دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و امارات را در سه پردیس سینمایی ملت، زندگی و آزادی دیدند. در پی آن، نمایش فوتبال در سینماها به‌طور کلی متوقف شد.

سردار اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده نیروی انتظامی ایران ۱۱ خردادماه همان سال گفته بود: «چه ضرورتی دارد در کشور ما که فوتبال به‌طور زنده از تلویزیون پخش می‌شود مردم در سینما فوتبال ببینند.»

در دوره قبلی مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا نیز فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، با نمایش مسابقات فوتبال در سینماهای پایتخت، تنها با حضور مردان موافقت کرد.

سردار بهمن کارگر، معاون اجتماعی نیروی انتظامی نیز در آن زمان گفته بود: «فوتبال بازی هیجانی است و فردی در هنگام تماشای این بازی حواسش جمع نیست. مردان در هنگام بازی فوتبال هیجانی شده و بعضأ فحش‌های رکیک داده یا شوخی‌های بدی انجام می‌دهند، آیا این در شأن زنان است که در این مکان حضور بیابند؟»

معاون اجتماعی نیروی انتظامی افزوده بود: «این در شأن زنان نیست که با آقایان فوتبال نگاه کنند و زنان باید از نیروی انتظامی در این زمینه تشکر کنند.»

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • آرمان شهر | Armanshahr| بنیاد آرمان شهر | هفت‌روز نامه حقوق بشری ایران ـ شماره 47

  […] […]

 • بهنام

  میخ دیگری بر تابوت پوسیده خود میزنند و آبروی نداشته خود را بیشتر میبرند . اینان از هرگونه تجمع و شاد بودن میترسند و آوردن این دلایل تنها بهانه ای بیش نیست . بهانه ای برای سرکوبی بیشتر مردمان ایران .

 • hasani

  امید بستن  به این حکومت  واپسای نظامی پلیسی بیهوده  است .

 • زنان و مردان ایرانی اجازه ندارند مسابقات جام جهانی فوتبال را با هم ببینند - بیدارزنی

  […] زمانه: احمدرضا رادان، جانشین فرمانده نیروی انتظامی ایران اعلام کرد که زنان و مردان اجازه ندارند مسابقات جام جهانی فوتبال را با هم در سالن‌های سینما تماشا کنند. […]

 • شهاب

  سلام،به خدا گریه کردن رواست،تو قرن بیست یکم،داریم،در مورد چی بحث میکنیم،تماشای مختلط ممنوع،چرا فلان هنرپیشه تو خارج از کشور با مرد غریبه دست داده،یا واتس اپ باید فیلتر بشه،واژ این قبیل....آقای فرمانده نیروی انتظامی خبر داری تو کلانتری ها چقدر پرونده داره خاک میخوره،وتا ارباب رجوع ده بار نیاد کلانتری کسی پیگیری نمیکنه میری اطلاع دزدی میدی بهت میگن دزد رو معرفی کن تا بیایم بگیریمش!!!!!!شما کلا کارت چیه؟ فقط بلدی گیر بدی به اینجور مسایل؟گریه گریه رواست به حال ایران و ایرانی،