ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

جوانان تهرانی شرکت‌کننده در نماهنگ «هَپی» آزاد شدند

جوانان تهرانی که همراه «کمپین شاد» فرل ویلیامز، خواننده آمریکایی، ویدئوهای رقص خود را منتشر کردند، دستگیر شدند. هشتگی برای آزادی آن‌ها در اینترنت در گردش است.

جوانان تهرانی که ویدئوهای رقص و شادی‌شان را در همراهی با «کمپین شاد» فرل ویلیامز، خواننده آمریکایی، در یوتیوب منتشر کردند و خبر دستگیری‌شان روز سه‌شنبه ۳۰اردیبهشت ماه منتشر شد، به قید وثیقه آزاد شدند.

ريحانه طراوتی یکی از این جوانان در اينستاگرام خبر آزادی خود را منتشر کرد و یکی از همکاران افشين سهرابی، از رقصندگان ویدئوی «شادی» نیز خبر آزادی وی را در توئیتر اعلام کرده است.

حسین ساجدی نیا، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ از تلویزیون دولتی ایران اعلام کرده بود که تمامی افراد مرتبط با «کمپین شادی» ظرف دو ساعت شناسایی شده‌اند.

خبر بازداشت این جوانان این در حالی اعلام شد که ویدئوهای «شاد در تهران» بیش از یک ماه است که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده‌اند.

سازمان ملل متحد در ماه مارس ۲۰۱۴ کمپین شادی را با کمک که فرل ویلیامز، خواننده آمریکایی، آغاز کرد و از مردم خواست که ویدئو‌های رقص و شادی خود را در فضای اینترنت منتشر کنند.

این کمپین به ایران هم رسید و جوانان ایرانی، ویدئوهای خود را در سایت یوتیوب در حالی که با آهنگ «هپی» می‌رقصیدند، در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند.

یکی از این ویدئو‌ها با این پیام منتشر شد که «مردم تهران شادند. شادی ما را ببینید و باهم قسمت کنید. اجازه بدهید که جهان صدای ما را بشنود؛ ما شاد هستیم و این حق ماست». این ویدئو‌ در فضای اینترنت با استقبال گسترده کاربران مواجه شد.

گزارش تلویزیون ایران از این دستگیری‌ها، دختران و پسران جوانی را پشت به دوربین نشان می‌داد که بازداشت شده‌اند و گزارشگر تاکید می‌کرد که «آبروی آن‌ها در سراب تست بازیگری ریخته شد.»

سپس دختران و پسران جوان یک به یک اعتراف می‌کردند که توسط گروهی «اغفال» شده‌اند که به آنها قول داده بودند، بازیگر خواهند شد.

همزمان بسیاری از ویدئو‌های «شاد در تهران» که در تارنمای یوتیوب منتشر شده بودند، حذف شدند.

این ویدئو‌ها، رقص و شادی گروهی از جوانان تهرانی را با آهنگ «هپی» فرل ویلیامز نشان می‌دادند و پیام شادی جوانان را همراه داشتند.

مدتی پس از انتشار ویدئو‌ی متعلق به جوانان بازداشت‌شده، جمع دیگری نیز، نسخه تصویری متفاوتی با همان آهنگ را در یوتیوب منتشر کرده بودند.

در حال حاضر فرل ویلیامز خبر دستگیری جوانان ایرانی را روی صفحه طرفداران خود در فیس‌بوک منتشر کرده است.

فرل ویلیامز، در صفحه فیس‌بوک خود نسبت به بازداشت جوانان ایرانی ابراز تاسف کرده و نوشته است: «اینکه این بچه‌ها به خاطر تلاششان برای گسترش شادی‌ بازداشت شدند، چیزی فرا‌تر از غم‌انگیز است».

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • مهدی

  سلام.دستشون درستشون درد نکنه.خوب کاری کردن ادبشون کرد.فردا فیلم سوپر میززن بیرون

 • hasan

  کجای قانون رقصیدن در پشت بام و گذاشتن کلیپ در اینترنت ممنوع است ؟! در جواب این نظر باید بگم که : بگم یا از قانون چیزی نمیدونی یا آدم کوتاه فکری هستی لطفا نظر میدی با منطق نظر بده نه از روی بی خردی

 • hasan

  خواستم به اینfarid / ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ بگم یا از قانون چیزی نمیدونی یا آدم کوتاه فکری هستی لطفا نظر میدی با منطق نظر بده نه از روی بی خردی

 • farhad

  جزئيات بازداشت جوانان کليپ فارل؛ از لخت کردن و کلاغ پر تا تهديد با اسلحه ایران وایر ـ تهديد با اسلحه، لخت کردن، اجبار به کلاغ‌پر و پرينت گرفتن از عکس های خصوصی، نمونه‌هايی از برخوردهای صورت گرفته با جوانان سازنده کليپ فارل بوده تا مجبور به اعتراف مقابل دوربين‌های تلويزيون شوند. يک منبع آگاه در گفت‌و گو با ايران واير جزئيات نحوه دستگيری وبرخوردهای صورت گرفته با سازندگان کليپ فارل را توضيح می‌دهد: «سه روز پيش ماموران به خانه ريحانه طراوتی می‌ريزند. آن‌ها دست‌شان را روی چشمی آيفون قرار می‌دهند تا افراد خانه نتوانند تشخيص بدهند که چه کسانی پشت در هستند. پس از بازشدن در ماموران نيروی انتظامی با اسلحه و دوربين وارد خانه می‌شوند. وسايل زيادی را از بين برده و فيلم می‌گيرند. يکی ديگر از بچه‌های گروه در خانه ريحانه مهمان بوده.» اين منبع آگاه درباره دستگيری ديگر بچه‌های گروه می‌گويد: «ريحانه و دوست ديگرش با اسلحه تهديد می‌شوند که با ديگر بچه‌ها تماس بگيرند و به دروغ به آن‌ها بگويند ريحانه مريض است وبه اين بهانه ديگر افراد گروه را به آنجا بکشانند.» در مدت حضور ماموران نيروی انتظامی و رسيدن ديگر اعضای گروه، اين دونفر حتی اجازه دستشوئی رفتن هم نداشته‌اند. پس از رسيدن ديگر اعضای گروه، همگی به ستاد مبارزه با مفاسد اجتماعی واقع در خيابان وزرا منتقل می‌شوند: «آن‌ها در انفرادی بازجويی شده و تمام وسايل شخصی‌شان چک می‌شود. از تمامی عکس های شخصی که در موبايل بچه‌های گروه وجود داشته، پرينت گرفته می‌شود و به عنوان مدرک در پرونده آن‌ها نگهداری می‌شود.» او درباره اعتراف جوانان کليپ فارل مقابل دوربين‌های تلويزيونی می‌گويد: «بچه‌ها را لخت کرده و با زور اسلحه مجبور به کلاغ‌پر رفتن می‌کنند. آن ها به اجبار جلوی دوربين قرار می‌گيرند. تازه تا قبل از اعتراف تلويزيونی به آن‌ها گفته بودند که به اوين منتقل می‌شويد خبرنامه گويا

 • ehsan

  طفلی به نام شادی، دیریست گمشده ست با چشمهای روشن ِ براق با گیسویی بلند به بالای آرزو هرکس از او نشانی دارد ما را کند خبر این هم نشان ما یک سو خلیج فارس سوی دگر خزر...! ﺷﻌﺮ از محمدرضا شفیعی کدکنی

 • nasim

  خیلی جالبه که بیشتر دزدان بیت الممال  تو این مملکت هرگز شناسائی و دستگیر نمیشن ولی یک تعداد جوانان به خاطر خوشحال بودن ظرف ٢ ساعت شناسائی میشن و دستگیر میشن . مرحبا به این هنر!!!

 • hamid

  مردم تهران شادند. شادی ما را ببینید !!

 • hamid

  کارگردان همچنان اسیر است. برای این کلیپ در توویتر  بیش از صد هزار نفر بازدید کننده داشته !!

 • Bahram

  این جوانان فریب دولت تدبیر و امید، و تبلیغات اصلاح طلبان،که آمده اند "از درد و رنج‌ها بکاهند و نشاط را به زندگی مردم باز گردانند" این جوانان میبینند رئیس جمهور و وزیر خارشه‌اش دائم چیلشان باز و الکی میخندند، چند نفری جمع شدند و رقصیدن و خندیدند غافل از اینکه،آن خنده‌ها اسلامی و خنده‌های دختران و پسران ضدّ اسلامیست.

 • hamid

  سی ان ان - فرل ویلیامز در فیس بوکش نوشت : جای بسی تاسف است که عده ای جوان را بخاطر گسترش شادی بازداشت کرده اند!

 • روزبه

  بجای این حرفها همه جونها باید بریزند پشت بومهاو دم ودشت و بزنن و برقصند و خوشحال باشند فیلم بگیرن بزارن تو اینترنت و به این شکل همبستگیشون نشون بدن با اینه که دستگیر شدن .رژیم چکار میتونه بکنه . صد هزار نفر رو که نمی تونن بکنند زندان بجرم رقص در مکان خصوصی یا دشت و بیابون.

 • faryad

  در جواب سمیرا٬ باور کن سیستم نظامی پلیسی  اینها همه را کنترل میکند و کشور مثل یک زندان بزرگ است : مدیرعامل شرکت مخابرات استان اصفهان گفت :تعدای از کارمندان شرکت مخابرات استان اصفهان مکالمات محرمانه برخی از شهروندان اصفهانی را می فروختند!

 • بهنام

  ترس و وحشت این جنایت کاران بیشتر از این است که اینگونه کمپین ها به صورت عمومی و با موضوعات مختلف اجنماعی و سیاسی در آید و صدای واقعی مردم ایران به گوش جهانیان برسد ، صدائی که به هیچوجه بیانگر خواسته های تحمیلی و اجباری حکومت ایران نیست و تمام تبلیغات دروغین اینها را در 35 سال گذشته نقش بر آب کند .

 • سمیرا

  این فقط یه جور قدرت نمایی نیروی انتظامیه که مثلاً بگه خیلی به جزئیات اشراف داره و اگه کسی کوچکترین خطایی بگه ما ظرف سه سوت می گیریمش خود موضوع رقص و کلیپ مدنظر نیست راستش فکر کنم اصلا موضوع رو خودشون هم هدایت کرده باشن

 • hasani

  کجای قانون رقصیدن در پشت بام و گذاشتن کلیپ در اینترنت ممنوع است ؟! 

 • farid

  نیروی انتظامی پخش مسابقات جام جهانی در سینماها را ممنوع کرد !! رئیس انجمن سینماداران کشور در پی اظهار نظر جانشین فرمانده "ناجا" درباره ممنوع بودن پخش مسابقات فوتبال جام‌جهانی در سینماها به صورت مختلط بیان کرد: اگر واقعا نظر نیروی انتظامی بر این باشد که خانواده‌ها نتوانند همراه یکدیگر در سینماها مسابقات را تماشا کنند، ما هم از پخش مسابقات فوتبال صرف نظر می‌کنیم !