Share

درگیری‌های شامگاه پنج‌شنبه (۲۲ ماه مه / یکم خردادماه) میان نیروهای پلیس و تظاهرکنندگان در استانبول تاکنون دو کشته به جای گذاشته است.

درگیری‌های پنج‌شنبه (۲۲ ماه مه / یکم خردادماه) در استانبول

درگیری‌های پنج‌شنبه (۲۲ ماه مه / یکم خردادماه) در استانبول

به‌گزارش خبرگزاری فرانسه، یک روز پس از درگیری نیروهای امنیتی ترکیه با تظاهرکنندگان مخالف دولت یکی دیگر از زخمی‌شدگان جان خود را از دست داد.

بنا به این گزارش مردی که صبح روز جمعه (۲۳ ماه مه / دوم خردادماه) در بیمارستان جان باخت با تراشه یک نارنجک زخمی شده بود.

هنوز هویت این مرد مشخص نشده است. هشت نفر دیگر در این درگیری‌ها زخمی شده‌اند.

ناآرامی‌ها در استانبول شامگاه روز پنج‌شنبه زمانی اوج گرفت که صبح همان روز در اعتراضات محله کارگری «اُک‌میدانی» استانبول یک نفر زخمی شد و بر اثر جراحت وارده درگذشت.

در محله «اُک‌میدانی» معترضان در رابطه با انفجار معدن سوما دست به تظاهرات زده بودند و فرد زخمی شده که اوگور کورت نام داشت در درگیری‌های این محله شرکت نکرده بود. وی در آن لحظه در مراسم خاکسپاری یکی از بستگان خود مورد هدف گلوله قرار گرفت.

انفجار معدن زغال‌سنگ سوما بعد از ظهر روز سه‌شنبه (۱۳ ماه مه / ۲۳اردیبهشت) در شهر سوما استان مانیسا در غرب ترکیه رخ داد و ۳۰۱ تن از کارگران کشته شدند.

در همین رابطه مدیرعامل این معدن شب دوشنبه (۱۹ ماه مه / ۲۹اردیبهشت) دستگیر و هشت تن از مسئولان این معدن نیز بازداشت شدند.

انفجار معدن سوما در ترکیه مرگبارترین حادثه از نوع خود در تاریخ این کشور بود و در پی آن اعتراض‌های گسترده‌ای را علیه دولت اردوغان برانگیخت.

در مورد مرگ اوگور کورت، پلیس پرونده‌ای تشکیل داده و در حال تحقیق است. سلاح‌های ۲۰ مأمور امنیتی ضبط شده تا مشخص شود چه کسی به‌سوی این مرد شلیک کرده است.

Share