ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

دومین زخمی ناآرامی‌های استانبول جان باخت

یک روز از پس ناآرامی‌های روز پنج‌شنبه استانبول یکی دیگر از زخمی‌شدگان در بیمارستان جان باخت.

درگیری‌های شامگاه پنج‌شنبه (۲۲ ماه مه / يکم خردادماه) میان نیروهای پلیس و تظاهرکنندگان در استانبول تاکنون دو کشته به جای گذاشته است.

بزرگ‌ کنید
درگیری‌های پنج‌شنبه (۲۲ ماه مه / يکم خردادماه) در استانبول

به‌گزارش خبرگزاری فرانسه، یک روز پس از درگیری نیروهای امنیتی ترکیه با تظاهرکنندگان مخالف دولت یکی دیگر از زخمی‌شدگان جان خود را از دست داد.

بنا به این گزارش مردی که صبح روز جمعه (۲۳ ماه مه / دوم خردادماه) در بیمارستان جان باخت با تراشه یک نارنجک زخمی شده بود.

هنوز هویت این مرد مشخص نشده است. هشت نفر دیگر در این درگیری‌ها زخمی شده‌اند.

ناآرامی‌ها در استانبول شامگاه روز پنج‌شنبه زمانی اوج گرفت که صبح همان روز در اعتراضات محله کارگری «اُک‌میدانی» استانبول یک نفر زخمی شد و بر اثر جراحت وارده درگذشت.

در محله «اُک‌میدانی» معترضان در رابطه با انفجار معدن سوما دست به تظاهرات زده بودند و فرد زخمی شده که اوگور کورت نام داشت در درگیری‌های این محله شرکت نکرده بود. وی در آن لحظه در مراسم خاکسپاری یکی از بستگان خود مورد هدف گلوله قرار گرفت.

انفجار معدن زغال‌سنگ سوما بعد از ظهر روز سه‌شنبه (۱۳ ماه مه / ۲۳اردیبهشت) در شهر سوما استان مانیسا در غرب ترکیه رخ داد و ۳۰۱ تن از کارگران کشته شدند.

در همین رابطه مدیرعامل این معدن شب دوشنبه (۱۹ ماه مه / ۲۹اردیبهشت) دستگیر و هشت تن از مسئولان این معدن نیز بازداشت شدند.

انفجار معدن سوما در ترکیه مرگبارترین حادثه از نوع خود در تاریخ این کشور بود و در پی آن اعتراض‌های گسترده‌ای را علیه دولت اردوغان برانگیخت.

در مورد مرگ اوگور کورت، پلیس پرونده‌ای تشکیل داده و در حال تحقیق است. سلاح‌های ۲۰ مأمور امنیتی ضبط شده تا مشخص شود چه کسی به‌سوی این مرد شلیک کرده است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • آرمان شهر | Armanshahr| بنیاد آرمان شهر | هفت روزنامه بین المللی- شماره 49

    […] دومین زخمی ناآرامی‌های استانبول جان باخت رادیو زمانه ۲۳ مه ۲۰۱۴ یکی از این دو قربانی اوگور کورت […]

  • بهنام

    مرگ بر اردوغان و دولت اسلامگرای فاشیست ترکیه .

  • Samad

    اردوغان سمبل فرهنگ خشن و بی منطق ترکیه است. یکی از همان مردم و مثل خودشان