ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

حمله پليس اصفهان به تجمع فعالان محيط زيست

گردهمايی و زنجيره انسانی بيش از ۵۰۰ تن از فعالان محيط زيست اصفهان در محوطه زاينده‌رود، با دخالت پليس و حمله ماموران لباس شخصی به خشونت کشيده شد.

گردهمايی و زنجيره انسانی بيش از  ۵۰۰ تن از فعالان محيط زيست اصفهان در محوطه زاينده‌رود، با دخالت پليس و حمله ماموران لباس شخصی به خشونت کشيده شد.

زاینده رود (عکس از آرشیو)

سايت محلی «صاحب‌نيوز» گزارش داد: «مشاهدات خبرنگار ما حکايت از تذکر ابتدايی مأموران انتظامی به مردم دارد که ناگهان به حملات شديد عده‌ای مأمور در لباس شخصی و نظامی تبديل شد که از سمت ميدان انقلاب و نيز هتل پل به جمعيتی که با فاصله ۲۰۰ متر از سی‌وسه‌ پل جمع شده بودند، يورش بردند.»

اين حملات منجر به زخمی شدن دو نفر و بازداشت حدود هفت تا ۱۰نفر از اجتماع‌کنندگان شد.

اين گزارش می‌افزايد: «حتی مأمورين به مرد ۴۵ ساله‌ای که کودک به دوش بود نيز امان ندادند و با باتوم وی را ضرب و شتم کردند به صورتی که کودک از بغلش بر زمين افتاد.»

يکی از تجمع‌کنندگان گفته هدف از اين تجمع «دفاع از محيط زيست» بوده است.

به دنبال اين رخداد، سايت کلمه، نزديک به اصلاح‌طلبان ايران از برخورد دوگانه پليس با تجمعات در ايران انتقاد کرده است.

اشاره کلمه به تجمعات ضددولتی در ايران است که پليس با آن‌ها مدارا می‌کند اما تجمع فعالان در دفاع از محيط زيست با خشونت پليس مواجه شده است.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.