ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

‌اعدام امیر‌خسروی، پوششی بر فسادهای گسترده؟

در ایران واکنش‌ها به اعدام مه‌آفرید امیر‌خسروی، سرمایه‌دار و متهم فساد مالی ادامه دارد. گفت‌وگوی رادیو زمانه با دو کارشناس را در این باره بشنوید.

در ایران واکنش‌ها به اعدام مه‌آفرید امیر‌خسروی، بازرگان و سرمایه‌دار و متهم نخست پرونده موسوم به «اختلاس سه هزار میلیاردی» ادامه دارد.

بزرگ‌ کنید
مه‌آفرید امیرخسروی

وی بامداد شنبه سوم خرداد در زندان اوین اعدام شد، در حالی که به گفته وکیلش، وی و خانواده امیر‌خسروی از روند اجرای آن اعدام اطلاعی نداشته‌اند.

دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: «اعدام امیر خسروی هشدار و پیامی است به همه مجرمان اقتصادی.»

بسیج دانشگاهی دانشگاه تهران در نامه‌ای به قوه‌ قضائیه ابراز امیدواری کرد که اعدام امیر‌خسروی، آغاز محاکمه و مجازات «آقازاده‌های مفسد» باشد.

یک عضو کمیته پیگیری پرونده بابک زنجانی، میلیاردر دیگری در جمهوری اسلامی که در زندان به سر می‌برد، گفته است: «حکم بابک زنجانی هم کمتر از اعدام نیست.»

همزمان محسن صفایی فراهانی، از اصلاح‌طلبان داخل ایران، به روزنامه‌ «شرق» گفته است: «بابک زنجانی باید سالی هشتصد میلیون تومان ذخیره می‌کرد تا بعد از دوهزار و پانصد سال این‌قدر پول داشته باشد با کدام مکانیسم و چه سرمایه‌ای در عرض چهار سال به این سرمایه افسانه‌ای رسیده است.»

احمد توکلی نماینده مجلس هم یک روز پس از اعدام امیر خسروی گفت: «پرونده دیگری از فساد در راه است. او برخی از فسادها را کار دولت روحانی دانست؛ دولتی که هنوز ده ماه از عمر آن نمی‌گذرد.»

آیت‌ الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در آغاز محاکمه امیر‌خسروی از رسانه‌ها خواسته بود «موضوع را کش ندهند».

آیا اعدام مه آفرید امیر خسروی پوششی برای فساد گسترده در جمهوری اسلامی است؟

شرکای دولتی و نمایندگان مجلس که نام آن‌ها در پرونده‌ی سه هزارمیلیاردی آمده، در کجا هستند؟

تأثیر مستقیم اعدام این بازرگان مشهور که در کارخانه‌ها و شرکت‌هایش بیش از هجده هزار نفر کار می‌کردند، چیست؟

آیا اعدام تنها راه‌حل برای مبارزه با فساد گسترده در جمهوری اسلامی است؟

این‌ها پرسش‌هایی هستند که «رادیو زمانه» با حسن هاشمیان و ژاله وفا دو کارشناس سیاسی و اقتصادی، در میان گذاشته است.


 

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • ساغشکی

    بُزُرگَپ (10) پیشنهاد طرح "گذشت ملّی" برای تحقق آشتی ملی http://mehre2.blogfa.com/post/355

  • mahdi

    اعدام نشده. ساده تر از مردم ایران خودشوونند. تا الان این حکومت فاسد هر طور خواسته دنیا را گول زده و به عمر کثیفش ادامه داده. این مهره ها را حک.مت لازم داره. خیلیهاشون تو ارو\ا امریکا هستند.