ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ناتو: هزاران سرباز روسی از مرز اوکراین عقب نشستند

بنا بر اعلام یک افسر سازمان ناتو روسیه چند هزار سرباز خود را از منطقه مرزی این کشور با اوکراین عقب کشیده است.

بنا بر اعلام یک افسر سازمان ناتو روسیه چند هزار سرباز خود را از منطقه مرزی آن کشور با اوکراین عقب کشیده است.

بزرگ‌ کنید
نیروهای روسی در حال تمرین در مناطق مرزی با اوکراین (عکس آرشیوی)

خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه (۲۸ مه  / ۷ خرداد ) به نقل از یکی از نظامیان عضو «سازمان پیمان آتلانتیک شمالی» که نخواسته نامش فاش شود، نوشت: «فعالیت‌هایی که ما مشاهده کرده‌ایم، نشان‌دهنده عقب‌نشینی آرام نیروهای روسیه هستند.»

این نظامی ناتو همچنین گفته است که با وجود عقب‌نشینی، هنوز هزاران سرباز روسی در منطقه هستند که می‌توانند ظرف مدت کوتاهی برای عملیات به‌کار گرفته شوند.

بر اساس برآوردهای اخیر ناتو نزدیک ۴۰ هزار سرباز روسی در مرز اوکراین مستقر بودند.

روز سه شنبه (۲۷ مه  / ۶ خرداد ) محافل نزدیک به ناتو اعلام کردند که شواهدی حاکی از آماده‌سازی تجهیزات نیروهای روسی برای حمل‌ونقل آن‌ها از منطقه مرزی اوکراین مشاهده شده است.

استقرار نیروهای روسیه در مرز اوکراین پس از الحاق شبه‌جزیره کریمه به فدراسیون روسیه باعث نگرانی دولت اوکراین، اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا شده است.

روسیه علت این کار را آمادگی برای حفاظت از روسی‌زبان‌های اوکراین در وضعیت ناآرام آن کشور اعلام کرده بود.

اوکراین، اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا ابراز نگرانی کرده‌اند که روسیه با حضور نظامی خود، تلا‌ش‌های تجزیه‌طلبانه در شرق اوکراین را نیز تقویت کند و بخواهد بخش‌های دیگری از اوکراین را به خاک خود ضمیمه کند.

مسکو این ادعاها را رد کرده است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.