ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

وزارت کشور با تجمع مدافعان سیاست خارجی موافقت کرد

در حالی که در روزهای اخیر مخالفان دیپلماسی دولت تجمع‌هایی بدون مجوز وزارت کشور برگزار کرده‌اند، اکنون موافقان سیاست خارجی از وزارت کشور مجوز برگزاری تجمع دریافت کردند.

در حالی که مخالفان دیپلماسی دولت حسن روحانی در هفته‌های گذشته تجمع‌هایی بدون مجوز وزارت کشور برگزار کردند، اکنون موافقان سیاست خارجی دولت یازدهم از وزارت کشور مجوز برگزاری تجمع دریافت کردند.

بزرگ‌ کنید
راهپیمایی «جمعه دلواپسی، هشدار به تکرار توافق ضعیف»، یکی از راهپیمایی‌های بدون مجوز مخالفان دیپلماسی دولت روحانی

به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، احمد حکيمی‌پور، دبيرکل حزب اراده ملت از موافقت وزارت کشور با درخواست تجمع اين حزب در حمايت از ديپلماسی کشور، در مقابل ساختمان وزارت خارجه ایران خبر داد.

حکيمی‌پور گفت وزارت کشور با وی تماس گرفته و گفته است از سوی وزارت کشور ممانعتی برای برگزاری تجمع در مقابل وزارت خارجه وجود ندارد اما با توجه به محل در نظر گرفته شده برای اين تجمع، وزارت امور خارجه نيز بايد موافقت خود را اعلام کند.

وی گفت: «ما در تلاش هستيم تا با تجمع در مقابل وزارت خارجه، صدای موافقان ديپلماسی در کشور شنيده شود.»

به‌گفته احمد حکيمی‌پور در صورت دریافت موافقت‌های لازم، اين تجمع روز دوشنبه از ساعت ۱۷در محوطه وزارت امور خارجه در تهران برگزار خواهد شد.

در هفته‌های اخیر گروهی از مخالفان دولت حسن روحانی که از آن‌ها با عنوان «دلواپسان» یاد می‌شود فعالیت‌های اعتراضی خود را بیشتر کرده‌ و افزون بر برگزاری همایش‌هایی درباره توافق هسته‌ای علیه این توافق و «بدحجابی» دست به تجمع و تظاهرات نیز زدند که برای این تجمعات مجوزی صادر نشده بود.

اما آخرین تجمع این گروه که قرار بود توسط دانشجویان بسیجی در مقابل مجلس برگزار شود توسط استانداری مجوز نگرفت و برگزار نشد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • hasani

    به گفته آژانس‌های اطلاعاتی غربی٬ تولید فناوری‌های دوگانه٬ توسعه چاشنی‌های هسته‌ای و انجام آزمایش‌های انفجاری مرتبط٬ از جمله مسئولیت‌های این تیم بود و اوج فعالیت این تیم به گفته آژانس سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۳ بود٬ زمانی که حسن روحانی ریاست شورای عالی امنیت ملی را بر عهده داشت. وال استریت جورنال می‌گوید به دنبال افشاگری‌های مجاهدین درباره این فعالیت‌ها و همچنین حمله آمریکا به عراق٬ به نظر می‌رسد طرح «آماد» اواخر سال ۲۰۰۳ متوقف شد٬ اما آقای فخری‌زاده به همراه تیم تحقیقاتی‌اش به تلاش‌های تسلیحاتی خود ادامه داده و به گفته دیوید آلبرایت٬ بازرس تسلیحاتی پیشین سازمان ملل٬ آقای فخری‌زاده به همراه تیمش٬ فعالیت‌هایش را در حوزه صنایع نظامی دنبال کرده است. طبق این گزارش٬ در این زمان فعالیت‌های تیم آقای فخری‌زاده بر روی مدل‌سازی نظری مواد منفجره معطوف بود و از سوی دانشگاه‌های مرتبط با وزارت دفاع از جمله دانشگاه صنعتی مالک اشتر دنبال می‌شد و هم‌چنان آقای فخری‌زاده بر آن نظارت داشت. از این زمان، به گفته این روزنامه، این فعالیت‌ها تحت عنوان طرح «سپند» دنبال شد. سازمان مجاهدین خلق نخستین بار سال ۲۰۱۱ از طرح «سپند» سخن به میان آورد. حال این سازمان می‌گوید که به اطلاعات شخصی و نخستین عکس آقای فخری‌زاده ۵۶ ساله دست یافته و در عین حال فهرستی از صد نفر از محققان طرح «سپند» جمع‌آوری کرده است. به گفته مجاهدین٬ ایران احتمالا به منظور پنهان ماندن این طرح از دید بازرسان آژانس٬ دفتر «سپند» را از خیابان مژده در تهران به خیابان پاسداران منتقل کرده‌ و این دفتر اکنون از سوی چندین مرکز مرتبط با وزارت دفاع احاطه شده است. این سازمان می‌گوید که برای جلوگیری از ایجاد شک و تردید٬ ایران سپس بخشی از فعالیت‌های لجستیک دانشگاه مالک اشتر را به ساختمان پیشین «سپند» در خیابان مژده منتقل کرده «تا مدعی شود» که در این دفتر هیچ‌گاه فعالیت‌های نظامی-‌هسته‌ای صورت نمی‌گرفته است!