ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

درآمد استقلال و پرسپولیس در حساب‌های غیر قانونی

دیوان محاسبات کشور در بخشی از گزارش عملکرد بودجه دولت در شش ماهه اول سال ۱۳۹۲، از تخلف‌های دو باشگاه استقلال و پرسپوليس خبر داده است.

دیوان محاسبات کشور در بخشی از گزارش عملکرد بودجه دولت در شش ماهه اول سال ۱۳۹۲، از تخلف‌های دو باشگاه استقلال و پرسپوليس و واریز اموال عمومی به حساب های غیر مجاز خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، دیوان محاسبات کشور در گزارشی درباره عملکرد بودجه وزارتخانه‌های «آموزش و پرورش»، «ارتباطات و فناوری اطلاعات»، «راه و شهرسازی»، «نفت»، «امور خارجه» و «بهداشت و درمان» و معاونت‌های برنامه ریزی و نظارت راهبردی و توسعه مدیریت و سرمایه انسانی، به بررسی وزارت «ورزش و جوانان» نیز پرداخته است.

در این گزارش، بر تخلف باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس در تصرف غیر مجاز در اموال عمومی تاکید شده است.

دیوان محاسبات کشور نوشته است: در شش ماه اول سال ۱۳۹۲، ۷۸ درصد از منابع شرکت‌های توسعه و نگهداری اماکن ورزشی وصول شده و ۷۸ درصد از مصارف‌ آنها نیز انجام شده است.

بر اين اساس از مجموع اعتبار اختصاص يافته به باشگاه پرسپوليس، ۲۳/۶ درصد آن تحقق یافته که از این میزان ۲۲/۲ درصد مصرف شده است. باشگاه استقلال نیز ۲۷/۹ درصد از اعتبار اختصاص یافته در بودجه را در اختیار داشته که از این میزان ۱۶/۳ درصد هزینه شده است.

بررسی‌های شش ماهه اول سال نشان می‌دهد، دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، مفاد بند ۵۳ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۲ مبنی بر واریز درآمدهای حاصل از فروش کالا و خدمات شرکت‌های دولتی به حساب‌های معرفی شده از سوی خزانه‌داری کل کشور را رعایت نکرده‌اند.

این دو باشگاه مفاد جزء ۱۱ بند ۲۷  قانون بودجه مبنی بر رعایت مواد قانون محاسبات عمومی کشور را نیز رعایت نکرده‌اند و بخشی از درآمدهای خود را به حساب‌های غیر قانونی واریز کرده‌اند که نوعی تصرف غیرمجاز در اموال دولتی محسوب می‌شود.

دولت یازدهم در چند ماه اخیر مشغول بررسی حساب مالی و دارایی‌های دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بوده است.

روز پنجم بهمن ماه سال گذشته مصطفی افضلی‌فرد، سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ایران گفت که وزارت اطلاعات، اسناد «فساد در فوتبال» را به این کمیسیون ارائه کرده است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.