ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

مصباح به روحانی: دین‌ات را از فیضیه یاد گرفته‌ای یا از انگلستان؟

محمدتقی مصباح یزدی، سخنان و مواضع روحانی در سیاست خارجی و امور فرهنگی را تعارف‌های توخالی و فریب مردم دانسته و پرسیده مگر خمینی برای تحریم و اقتصاد قیام کرد.

محمدتقی مصباح یزدی، سخنان و مواضع روحانی در سیاست خارجی و امور فرهنگی را تعارف‌های توخالی و فریب مردم دانسته و پرسیده مگر خمینی برای تحریم و اقتصاد قیام کرد.

محمد‌تقی مصباح یزدی

وب‌سایت «انتخاب» از سخنان شدید‌اللحن و «توهین آمیز» مصباح یزدی علیه حسن روحانی در مراسم سالمرگ خمینی خبر می‌دهد.

او گفته است: «برخی از افراد عمامه به سر که دارای مسئولیت هستند، در واکنش به اجتماع مردم در خصوص بدحجابی و نگرانی علما از وضع دین و فرهنگ و تجمع روحانیت در فیضیه، آن‌ها را کسانی معرفی می‌کنند که اسلام را نشناخته‌اند و آن‌ها را متهم به توهم می‌کنند. باید از وی پرسید مگر خود تو دینت را از کجا یاد گرفته‌ای؟ از فیضیه یا از انگلستان؟»

حسن روحانی چندی پیش با اشاره به این که بعضی‌ها بیکار هستند و دچار توهمات می‌شوند، گفته بود: «عده‌ای مدام غصه دین و آخرت مردم را می‌خوردند در حالی که نه می‌دانند،‌ دین چیست و نه آخرت. اما همیشه غصه آخرت را می‌خورند.»

مصباح یزدی در جمع «کاروان پیاده عازم حرم امام خمینی» از نفوذ جنگ نرم دشمن در تفکرات افراد و مصلحت دانستن رابطه با آمریکا نالیده و گفته است: «دشمنان حتی برای لباس‌های افراد نیز برنامه‌ریزی کرده‌اند، به‌گونه‌ای که وقتی فردی می‌خواهد لباس مناسب و اسلامی تهیه کند، آن را در بازار نمی‌یابد.»

عضو مجلس خبرگان این را هم گفته که طرح مسأله جدایی دین از سیاست همان شعار جبهه ملی است که «متأسفانه امروز از سوی برخی مسئولین عمامه به سر مطرح می‌شود.»

او با حمله به تاکید دولت برای برداشتن تحریم‌ها، یادآوری کرده که خمینی برای تحریم و اقتصاد قیام نکرد: «این‌ که بگویند دولت وظیفه‌ای برای دین مردم ندارد، بلکه وظیفه دولت فقط برداشتن تحریم‌ها و آن هم نه با مقاومت، بلکه از راه دیپلماسی است، بر خلاف خط امام است. مگر امام برای تحریم و اقتصاد قیام کرد؟ مگر این همه شهید برای شکم و تحریم جان خود را فدا کردند؟»

مصباح یزدی، صاحبان چنین عقایدی را افراد عمامه‌ به سری معرفی کرده که مدام از لفظ مقام معظم رهبری استفاده می‌کنند و سرگرم تعارف‌های توخالی و فریب مردم هستند.

این روحانی اصول‌گرا تصریح کرده که مراد آیت‌الله خامنه‌ای از فرهنگ، فرهنگ اسلامی انقلابی است: «باید شعارهای دین و انقلاب را بیشتر درک کنیم و بدانیم که فرهنگ، نه رقص‌های محلی و لهجه‌ها و گویش‌ها، نه اسلام آمریکایی، نه اسلام سازش و نه اسلام دیپلماتیک، بلکه اسلام انقلابی است.»

مصباح یزدی در سخنان خود نامی از رئیس جمهور بر زبان نیاورده اما تمامی کدها و نشانه‌های حرف‌هایش به گفته‌ها و مواضع روحانی باز می‌گردد.

مصباح یزدی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۲، جانب سعید جلیلی، نامزد اصولگرایان را گرفته بود که سه میلیون رای بیشتر نیاورد.

مصباح چندی پیش نیز در جمع دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های تهران گفته بود: «این گونه نیست که کسی ۵۰۰ هزار رای بیشتر آورد خیال کند مالک کشور است و اختیار همه جیز به دستش است.»

او در اسفند ماه و در واکنش به حرف‌های رئیس دولت در کم سواد خواندن منتقدان توافق ژنو، روحانی را دروغگو و قسی‌القلب نامیده بود.

اشارات مصباح یزدی به انگلستان، کنایه به حضور روحانی در این کشور برای تحصیل است.

مصباح یزدی قبلا هم گفته بود که تحصیل‌کردگان انگلیس و بعد آمریکا و فرانسه مهم‌ترین انحرافات فرهنگی کشور را رقم زده‌اند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • sirus

  اینن اخوند ترسو یک نوار از سخنان انقلابی اش را رو کند حتا در مهر وابن واذر ۵۷ هم هنوز جرات حرف زدن رانداشت حالا خامنه ای را چاپللوسی وحتا پابوسی میکند تا میلیارد میلیارد تحویل بگیرد همه بچه های دوران انقلاب اورا خوب میشناسند اکتریت جناح راست هم بی نقش ومدتها بعد از انقلاب انقلابی شدندد حالا اصولگرا ونمیدانم چماقگرا ودلواپسگرا وپسگرا میسازند با هوچی گری تا حالا هم موفق بود اند اما چون بنیان کارشان ویرانگری استت روزی خود را ویران خواهند کرد تاکنون برای ایران سودی نداشته اند هر چه سود بوده خود به جیب زده اند وهرچه دود ملت فلک زده ایران تاروزیکه این جماعت باشند ویرانی فرهنگی در درجه اول سیاسی واقتصادی پیش خواهد رفت فعلا لبنان وفلسطین را بهتر از ایران ساخته اند جیب هایی ملت را باید بگردند  برای باز سازی سوریه که میخواهد سوریه را غیر از ایران بسازد اصلا انها کدام در امد را دارند؟؟

 • farid

  اینها مصرف داخلی دارد. هردو مخلص اغا /اقا هستند! روحانی: رهبر انقلاب کشور را در برابر توطئه‌ها حفظ کرد !.....

 • jamal

  توکه از انجمن حجتی گرفته ای !

 • بهنام

  بگذارید تا در توان دارند حنجره خودشان را پاره کنند ، چون گوش کسی دیگر به این حرفها بدهکار نیست . ملت از دعواهای جناحی این گرگها بر سر قدرت و مقام لذت می برند و به ریش حضرات میخندند . روحانی هم آخوند جنایتکاریست که یک شبه رنگ عوض کرده و خود را موجه جلوه میدهد ، و گر نه در تمام جنایات ضد انسانی و غیر قانونی حضرات دست داشته و از آنها اطلاع داشته و چه بسی طراح و مبتکر آنها بوده است و الان مظلوم نما شده برای ملت ایران و دم از اعتدال و تدبیر و امید میزند تا بدینوسیله هشت سال دیگر بر سر مردم ایران شیره بمالند .

 • Majid

  «دشمنان حتی برای لباس‌های افراد نیز برنامه‌ریزی کرده‌اند، به‌گونه‌ای که وقتی فردی می‌خواهد لباس مناسب و اسلامی تهیه کند، آن را در بازار نمی‌یابد.» لباس اسلامی «صیغه» دیگری است ساخته و پرداخته فیضیه قم که همچون  صیغه و یا ازدواج موقت توسط آن مرکز آخوند پرور بنام دین به جاهلانی چون  خودشان غالب شده در حالیکه کوچکترین ارتباطی به اسلام ندارد. که تنها جامه  و لباس تعریف شده در قرآن لباس تقوا است که خیاط آن خداست که نه به شکل  چادر است و نه بصورت عبا و عمامه و نه در هیچ بازاری یافت میشود.  و خوشا به  سعادت کسانیکه خداوند آن لباس را بر قلب و بر وجودشان مزین کرده است.  خوشا و سعادتا. «اى فرزندان آدم در حقيقت ما براى شما لباسى فرو فرستاديم كه عورتهاى شما را پوشيده مى‏دارد و [براى شما] زينتى است و[لى] بهترين جامه [لباس] تقوا است. اين از نشانه ‏هاى [قدرت] خداست باشد كه بلکه  متذكر شوند.» آیه ۲۶ از سوره ۷ در قرآن حکیم 

 • علی

  فیضیه خود ساخته و پرداخته استعمار پیر یعنی انگلیس است پس فرقی بین هر دو انها نیست .

 • Samad

  این آقا هم در حال بازی کردن نقشی است که به او محول شده نه بیش و نه کم. هر کس دعوا یا اختلاف نظر بین 2 آخوند را جدی بگیرد واقعاً "بصیرت" ندارد و باید برود حوزه کسب کند. درود بر این و مرگ بر آن هم نداریم. تا دلمان خواسته شعار دادیم و چیزی جز ملا بهره مان نشد. بجای این حرف ها خواسته های مدنی را باید هر روز بلند و بلندتر توی چشم اینها فرو کرد تا از رو بروند و دست از گند دماغی بردارند و لقمه نانی به طرف ما پرت کنند. صندلی را که ول نمی کنند، ما هم که اهل "خشونت ورزی" نیستیم. پس راهی دیگری نمی ماند

 • بابک

  مردک با آن سن و با آن چهره کریه زن جوان هم گرفته ! در حالی که میلیونها جوانان بیکارند و امکان ازدواج ندارند و چشم به دست پدر دارند .

 • بابک

  ده ها میلیارد تومان سرمایه و دارایی های مردم بدون دلیل و بی حسابرسی در دستان آقای مصباح است و خبر ندارد که «شکم گرسنه ایمان ندارد» و « فقر که از در دراید ایمان از در دیگر بیرون میرود» و « الملک یبقا مع الکفر ولا یبقا مع الظلم» و .... آخوند مفت خور و جنایتکار و بقول اقای روحانی بیکار ، صاحب اختیار مردم شده ! اگر اقتصاد مهم نیست شما بیا آن همه سرمایه و دارایی مردم که بنام موسسه آموزشی و پژوهشی (!) امام خمینی در اختیار داری به دولت تحویل بده، سالانه میلیاردها پول را نگیر و بدون پول پژوهش (!) کن و آموزش (!) بده. آموزش و پژوهش ! با آن سن و سال شرم که ندارید . مردم را به روز سیاه نشاندید حالا مدعی هم هستید

 • Ali

  اگه بودجه چند صد میلیارد تومانی موسسه امام خمینی متعلق به مصباح را قطع کنند باز هم از این حرف‌ها می‌زند؟ چگونه اقتصاد برای دیگران بد است ولی برای ایشان خوب است!!!

 • سس

  چه گیری با تمساح افتادیم

 • م

  بیخود***. دروووووووووووووووود بر حسن روحانی