ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

مصرف آب در تهران ۲/۴ درصد افزایش داشته است

محمد پرورش، مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران از افزايش مصرف آب در پایتخت خبر داد و گفت این شرکت به دنبال مجوزهای لازم برای قطع آب مشترکين پرمصرف است.

محمد پرورش، مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران از افزايش مصرف آب در پایتخت خبر داد و گفت این شرکت به دنبال مجوزهای لازم برای قطع آب مشترکين پرمصرف است.

مشکل کمبود آب در ایران جدی است

به‌گزارش باشگاه خبرنگاران، محمد پرورش گفت: «طی دو ماه اول سال ميزان مصرف آب تهرانی‌ها در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته افزايش ۲/۴ درصدی را نشان می‌دهد.»

وی افزايش دما را عامل عمده رشد مصرف آب در اين بازه دانست و افزود ۷۵ ميليون مترمکعب کمبود آب در تهران وجود دارد.

به‌گفته مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ۳۰ ميليون مترمکعب آب از طريق صرفه‌جويی مردم، ۲۵ ميليون مترمکعب با وارد مدار کردن چاه‌های جديد و ۲۰ ميليون مترمکعب از طريق مديريت شبکه تأمین می‌شود.

مشکل کمبود آب در ایران جدی است و هشدارهای مقام‌های دولتی ایران در مورد خطر کمبود آب و ضرورت جیره‌بندی آن به صورت هفتگی درآمده است. کاهش شدید منابع آبی ایران سبب می‌شود برای برخی از مناطق شهری کشور، آب به اندازه کافی نبوده و در ساعاتی از روز قطعی آب وجود داشته باشد.

۳۵ سال پیش تنها ۵۰ میلیون متر مکعب از آب‌های زیرزمینی ایران برداشت می‌شد و امروز ۱۷۰ میلیارد متر مکعب.

تهران یک بار در سال ۸۰ با مشکل کم آبی مواجه شد اما بنا به‌گفته دست‌اندرکاران، امسال وضع به مراتب بدتر است.

پنج سد تأمین‌کننده آب تهران در سال گذشته برابر با ۷۶۰ میلیون متر مکعب آب در خود داشتند، اما در حال حاضر این مقدار به ۵۳۴ میلیون متر مکعب رسیده است. در برخی از سدها مانند سد لار این کاهش به ۵۰ درصد می‌رسد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • بابک

    گویا مردم کلید افزایش جمعیت را زدند و سخت مشغولند ! *** ... !