ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

توفان شدید باز هم تهران را درنورديد

عصر روز جمعه ۱۶ خردادماه تهران و حومه آن یک بار دیگر شاهد توفان شدید همراه با گرد و غبار بود.

ساعت ۱۹ و ۱۵ دقيقه عصر جمعه، ۱۶ خردادماه، تهران و حومه آن بار دیگر شاهد توفان شدید همراه با گرد و غبار بود.

دومین توفان سهمگین در تهران

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ایرنا، سازمان هواشناسی استان تهران سرعت اين توفان را ۷۲ کيلومتر در ساعت اعلام کرد.

بنا بر گزارش‌ها جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، گفته است: «ایستگاه های آتش نشانی پایتخت به دنبال وقوع توفان مجدد در تهران در آماده باش کامل قرار دارند.»

خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، به‌نقل از احد وظیفه، مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی سرعت این توفان را ۸۵ کیلومتر در ساعت اعلام کرده است. شدت توفان به قدری بود که تردد خودروها را در شهر مختل کرد و در برخی معابر سطل‌های زباله به ميان خيابان پرتاب شد.

سازمان هواشناسی ایران پيش از اين وقوع توفان در استان‌های قزوين، البرز و تهران را پيش‌بينی کرده بود. توفان در کرج نیز حدود ساعت ۱۹ روز جمعه آغاز شد و به‌مدت ۴۰ دقيقه ادامه داشت.

توفان در تهران پس از عبور از استان‌های قزوين و البرز به این شهر رسید. بنا بر اعلام سازمان هواشناسی آسمان تهران همچنین شاهد رعد و برق و باراش باران به‌شکل رگبار نیز خواهد بود.

بنا بر گزارش خبرگزاری ایسنا توفان عصر جمعه دست‌کم ۱۵ مصدوم بر جای گذاشت و خبرهایی نیز مبنی بر «شکستگی درختان و پس از آن سقوط تابلوها و بیلبوردها» در خیابان‌های تهران منتشر شده است.

توفان سهمگینی روز دوشنبه گذشته در تهران پنج کشته و بیش از ۸۱ زخمی بر جای گذاشت و به تعدادی از درخت‌ها، خودروها، ساختمان‌ها و اموال عمومی زیان‌هایی وارد کرد که میزان آن‌ها بیش از ۵۰ میلیارد ریال ارزیابی شده است.

رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست دوشنبه گذشته به دنبال وقوع توفان و برخاستن گرد و غبار شدید نسبت به تکرار این پدیده جوی هشدار داده بود. وی در باره علت این پدیده گفته است: «تهران به دلیل خشک و نیمه‌خشک بودن و زمین‌های مستعدی که در اطرافش هست دچار چنین مشکل خاصی می‌شود.»

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.