ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

دادستانی تهران: «تانگوی تخم‌مرغ داغ» صحنه‌های نامناسب داشت، توقیف‌اش کردیم

روابط عمومی دادستانی تهران در پیوند با توقیف اجرای «تانگوی تخم‌مرغ داغ» بیانیه‌ای منتشر کرد و گفت چون این نمایش «صحنه‌های نامناسب» داشت دادستانی توقیف‌اش کرده است.

روابط عمومی دادستانی تهران در پیوند با توقیف اجرای «تانگوی تخم‌مرغ داغ» بیانیه‌ای منتشر کرد و گفت چون این نمایش «صحنه‌های نامناسب» داشت دادستانی توقیف‌اش کرده است.

بزرگ‌ کنید
نمایش «تانگوی تخم مرغ داغ» شامگاه ۱۶ خرداد (۶ ژوئن) توقیف شد

به گزارش خبرگزاری مهر، دادستانی تهران در اين بيانيه ضمن بیان این‌که برای نمایش «تانگوی تخم مرغ داغ» پرونده‌ قضايی تشکيل شده، نوشته است: «در برخی از صحنه‌های تئاتر مورد اشاره، افزون بر صحنه‌های نامناسب که به‌طور عمده توسط بازيگر زن اجرا می‌شود، الفاظ رکيک و اظهارات خلاف موازين اسلامی و عفت عمومی به کار گرفته شده که احساسات عمومی را جريحه‌دار می‌نمايد.»

نمایش «تانگوی تخم مرغ داغ» به نویسندگی اکبر رادی،کارگردانی هادی مرزبان و با بازی علی نصیریان، امین زندگانی، فرزانه کابلی، فردوس کاویانی، قاسم زارع و لیلا برخورداری، شامگاه ۱۶ خرداد (۶ ژوئن) توقیف شد، پیش از این، علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفته بود قوه قضائیه دستور توقف اجراهای این نمایش در تالار وحدت را صادر کرده است.

دادستانی تهران در بیانیه خود گفته است يکی از شعبه‌های بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه، بازپرس پرونده این نمایش پس از بررسی و مشاهده و بازبينی فيلم اجرای آن و «وجود برخی صحنه‌های نامناسب»، دستور توقف ادامه نمايش آن را صادر کرد.

این بیانیه افزوده است: «دادستان از باب اجرای وظايف خود به‌عنوان مدعی‌العموم و پيشگيری از وقوع جرم مکلف به جلوگيری از اين‌گونه برنامه‌ها است.»

این بیانیه در چند جا به سخنان وزیر ارشاد مبنی بر این‌که نمایش «"تانگوی تخم مرغ داغ" اشکالاتی داشته که بايد رفع می‌شد» و این‌که وزارت ارشاد تذکر و اخطار هم داده است، اشاره کرده و افزوده است در گام اول مسئولان فرهنگی کشور مسئول برخورد با اين‌گونه امور هستند.

دادستانی تهران تأکید کرده است: «توقيف و بازداشت نه تنها اختيار بلکه از وظايف مسلم مراجع قضايی است و اقدامات قضايی زمانی صورت می‌گيرد که مسئولان مربوطه در انجام وظايف محوله مسامحه ‌نمايند.»

«تانگوی تخم مرغ داغ»، ۴ اردیبهشت‌ماه روی صحنه رفت و قرار بود اجرای آن تا ۳۰ خرداد در تالار وحدت ادامه پیدا کند. عوامل نمایش از توقیف نمایش‌شان اطلاع نداشتند. آن‌ها بلیت‌ها را فروخته بودند و آماده اجرا بودند که متوجه شدند نمایش توقیف شده است.

گروه اجرایی این نمایش، در بیانیه‌ای که به‌مناسبت توقیف نمایش‌شان صادر کردند، از «جوسازی‌های مغرضانه» بر ضد این نمایش سخن گفتند. آن‌ها تلویحاً نصیحت کردند که برای جلوگیری از فروپاشی خانوادگی و اجتماعی می‌بایست از «بی‌اخلاقی‌ها، بددهنی‌ها و بی‌تربیتی‌ها» پرهیز کرد.

هادی مرزبان و علی نصیریان نیز به دادگاه فرهنگ و رسانه احضار شده‌اند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.