ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ریحانه طباطبایی به زندان اوین منتقل شد

این روزنامه‌نگار که روز شنبه ۳۱ خرداد برای پرونده جدید به شعبه دو دادسرای اوین احضار شده بود پس از تفهیم اتهام «تبلیغ علیه نظام» با قرار وثیقه ۲۰۰میلیون تومانی آزاد شد اما پس از ارائه سند، به خانواده وی اعلام شد که توسط اجرای احکام برای حکم دو سال قبل خود راهی بند زنان زندان اوین شده است.

ریحانه طباطبایی، روزنامه‌نگار و عضو جبهه مشارکت ایران اسلامی که به دادسرای اوین احضار شده بود، بازداشت شد.

ریحانه طباطبایی (سمت ‍چپ) در کنار محمد خاتمی رئیس جمهوری پیشین ایران

به گزارش کلمه، این روزنامه‌نگار که روز شنبه  ۳۱ خرداد برای پرونده جدید به شعبه دو دادسرای اوین احضار شده بود پس از تفهیم اتهام «تبلیغ علیه نظام» با قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شد، اما پس از ارائه سند، به خانواده وی اعلام شد که توسط اجرای احکام برای حکم دو سال قبل خود راهی بند زنان زندان اوین شده است.

اتهامات پرونده جدید ریحانه طباطبایی «عضویت در ستاد ملی جوانان در انتخابات سال ۱۳۹۲، شرکت در همایش جوانان اصلاح‌طلب در شهرکرد، سفر به سیستان و بلوچستان و گرگان و همچنین توهین به سعید جلیلی و محمدباقر قالیباف در فیس‌بوک خود» عنوان شده است.

ریحانه طباطبایی پیش از این نیز در ۲۱ آذر ۱۳۸۹ از سوی سپاه پاسداران بازداشت و به مدت ۳۶ روز در انفرادی بند ۲ الف سپاه تحت بازجویی قرار گرفت.

او پس از آن در دادگاهی به اتهام «فعالیت برای دستیابی به انتخابات آزاد و انتشار اخبار جنبش سبز» از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.

طباطبایی سال ۱۳۹۱ نیز به همراه شماری از روزنامه‌نگاران در منزل خود بازداشت و پس از نزدیک به یک ماه با وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • بهنام

    امیدوارم آخوند عمامه به سری که به رای مردم ایران خیانت کرد و در تصویر دیده میشود هم به زودی رهسپار زندان اوین گردد .

  • على إيران الإفراج عن الصحفيين أو توجيه اتهامات لهم | الشبكة العربية لمعلومات حقوق الإنسان

    […] ضد الدولة” لقيامها بكتابة مقالات انتقادية لها علاقة بانتخابات 2009 الرئاسية المُتنازع عليها عام […]