ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

احسان شريعتی:‌ دولت زمينه انتقال جسد پدرم به ايران را فراهم کند

احسان شريعتی، فرزند علی شريعتی خواهان دخالت دولت برای انتقال جسد پدرش از سوريه به ايران شد.

احسان شريعتی، فرزند علی شريعتی خواهان دخالت دولت برای انتقال جسد پدرش از سوريه به ايران شد.

بزرگ‌ کنید
آرامگاه علی شریعتی در دمشق، پایتخت سوریه

احسان شريعتی در گفت‌وگو با سايت تاريخ ايرانی افزود: «وصيت شريعتی اين بود که پشت تالار حسينيه ارشاد دفن شود. بردن شريعتی به سوريه به تصميم خانواده و دوستان، با حالت موميايی شده و امانت‌گذاری بود.»

وی گفت: ‌«تصميم بر اين شد که به صورت موقت و تا زمانی که اوضاع ايران مشخص شود پيکر ايشان را چند سالی به آنجا ببريم. برای همين شريعتی در آنجا دفن نشد، بلکه بدن موميايی شده ايشان در تابوتی گذاشته شد و تابوت در يک مقبره نگهداری می‌شود.»

به گفته احسان شريعتی در دوره رياست‌جمهوری محمد خاتمی، رئيس‌جمهوری پيشين ايران «نمايندگان سبزوار در مجلس تلاش کردند اين کار انجام شود و حتی بودجه‌ای هم تصويب کردند تا دست‌کم مقبره ايشان را در آنجا مرمت و بازسازی کنند اما هيچ کدام به نتيجه نرسيد چون عده‌ای هستند که نظرشان ذی‌نفوذ است و اين‌ها با انجام اين کار مخالفند.» علی شريعتی در سال ۱۳۵۶ در انگليس درگذشت.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.