Share

سردار حسین همدانی، فرمانده سابق «سپاه محمد رسول‌الله تهران» اعلام کرد ۱۰ هزار نفر از کسانی که مسلح شده بودند و با نظام سوریه می‌جنگیدند، امروز بسیجی شده‌اند.

سردار حسین همدانی: بعد از لبنان و سوریه، در حال حاضر تشکل بسیج در عراق در حال شکل‌گیری و سازماندهی است

سردار حسین همدانی: بعد از لبنان و سوریه، در حال حاضر تشکل بسیج در عراق در حال شکل‌گیری و سازماندهی است

به گزارش وب‌سایت «خبرآنلاین»، حسین همدانی شامگاه پنجشنبه پنجم تیرماه در همدان گفت در سوریه یک «مرکز مطالعاتی» درست شده است که با جمع‌آوری و پیاده‌سازی سخنان آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، «آنها را در تصمیم‌گیری‌ها لحاظ می‌کنند و نتیجه هم می‌گیرند».

سردار همدانی با بیان اینکه «در ۱۴ استان سوریه بسیج شکل گرفته»، افزود: «حتم بدانید که بعد از لبنان و سوریه و با تشکیل بسیج، سومین فرزند انقلاب اسلامی ایران در عراق متولد می‌شود.»

وی گفت بعد از لبنان و سوریه، در حال حاضر تشکل بسیج در عراق در حال شکل‌گیری و سازماندهی است.

به‌گفته سردار همدانی جمهوری اسلامی در حال حاضر ۱۰۰ نفر بسیجی آموزش دیده دارد که متقاضی حضور و جنگیدن در سوریه هستند اما ایران «نیازی به اعزام نیرو ندارد».

تاکنون رسانه‌های جهان شواهدی از حضور نظامی ایران در سوریه منتشر کرده‌اند و چندین نفر از اعضای سپاه پاسداران و بسیج نیز در سوریه کشته شده‌اند. در جریان تحولات اخیر عراق و حمله نیروهای گروه «دولت اسلامی عراق و شام» (داعش) نیز گفته می‌شود ایران نیروهایی از سپاه پاسداران را برای کمک به دولت عراق اعزام کرده است.

جمهوری اسلامی حضور نظامی خود در سوریه و عراق را به‌شکل رسمی رد کرده است.

Share