ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کمک نظامی آمریکا برای مقابله با «داعش» گسترش یافت

آمریکا برای مقابله با تندروهای اسلامی «داعش»، گروه دولت اسلامی عراق و شام، اقدام نظامی خود را گسترش می‌دهد. پهپادهای مسلح آمریکا پرواز بر فراز بغداد را آغاز کردند.

ایالات متحده آمریکا برای مقابله با تندروهای اسلامی «داعش»، گروه دولت اسلامی عراق و شام، اقدام نظامی خود را گسترش می‌دهد. طبق گزارش شبکه خبری سی‌ ان ان پهپادهای مسلح آمریکا پرواز بر فراز بغداد، پایتخت عراق، را آغاز کرده‌اند. ایالات متحده پیش‌تر به عراق گروهی نیروی ویژه و مشاور نظامی فرستاد.

بر خلاف گذشته، ایالات متحده از پرواز پهپادهای مسلح بر فراز عراق خبر می‌دهد

شبکه سی‌ ان ان به نقل از یک مقام دولت ایالات متحده افزوده که پرواز هواپیماهای بی‌سرنشین آمریکا برای حمله هوایی مستقیم به شبه‌نظامیان داعش نیست، بلکه جنبه حفاظت از نیروهای ایالات متحده در عراق را دارد که برای پشتیبانی از دولت آن کشور در مقابله با داعش فعالیت می‌کنند.

تا روز جمعه  (۲۷ ژوئن /  ۶ تیر)، آمریکا تنها به پرواز پهپادهای غیرمسلح در عراق اشاره می‌کرد.

در کنار این تحولات در عراق، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در کنگره خواهان عرضه ۵۰۰ میلیون دلار کمک مالی برای حمایت از مخالفان مسلح میانه‌رو در سوریه شده است.

داعش در سوریه نیز با دولت مرکزی درگیر بوده و بخش‌های گسترده‌ای از آن کشور را در اختیار دارد.

سازمان دیدبان حقوق بشر روز جمعه خبر داد که حداقل ۱۶۰ نفر در اعدام‌های جمعی روزهای اخیر گروه داعش کشته شده‌اند.

نوری مالکی: عراق از روسیه و بلاروس جت‌ جنگنده خریده است

کمی‌ پیش از این، نوری مالکی، نخست وزیر عراق از خرید جت‌های جنگنده قدیمی از روسیه و بلاروس خبر داد که قرار است ظرف «دو تا سه روز»‌ علیه مواضع تندروهای اسلامی داعش وارد عملیات شوند.

نخست وزیر عراق از عملیاتی بزرگ علیه مواضع داعش با هواپیماهای دریافت‌شده ظرف یک هفته دیگر خبر داد.

وی همچنین گفت که عراق در موضوع گرفتن کمک نظامی در زمینه تجهیزات باید زودتر اقدام می‌کرده و افزود که اگر بغداد جت‌های جنگنده از کشورهای دیگری غیر از آمریکا می‌خرید، می‌توانست حمله‌ شبه‌نظامیان داعش را دفع کند.

چندی پیش در پی حمله‌های داعش، هوشیار زیباری، وزیر امور خارجه عراق، رسماً از آمریکا خواست به این گروه حمله کند.

شبه نظامیان سنی‌مذهب داعش و متحدان محلی آن‌ها در اوایل ماه ژوئن حمله‌ها و پیشروی‌های خود را در عراق آغاز کردند.

در این میان آن‌ها بخش‌های بزرگی از شمال و غرب عراق را در اختیار دارند. در درگیری‌های ناشی از پیشروی‌های داعش تا کنون بیش از ۱۰۰۰ نفر کشته شده‌اند.

از جمله اهداف گروه داعش پیشروی به سوی پایتخت عراق و تأسیس خلافت اسلامی در عراق و شام، دربرگیرنده سوریه، است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • farid

    یک مملکت باید قربانی یک دیکتاتور شود و مثل سوریه نابود شود؟!